Malta uvolňuje vstupní podmínky

Foto: Shutterstock.com Valletta Foto: Shutterstock.com

Pro vstup na území Malty bude od 11. dubna opět stačit negativní PCR test nebo potvrzení o prodělání covidu. V tiskové zprávě o tom informoval Maltský úřad pro cestovní ruch.

Maltský vicepremiér a ministr zdravotnictví Chris Fearne oznámil, že díky skutečnosti, že většina maltské populace byla přeočkována třetí dávkou vakcíny proti COVID-19, budou zdravotnické úřady i nadále postupovat podle plánu pro rozvolnění opatření proti tomuto onemocnění včetně zmírnění omezení týkající se příjezdu na ostrovy. Od pondělí 11. dubna 2022 tak budou moci turisté z červeně označených zemí vstoupit na Maltu po předložení negativního PCR testu (provedeného do 72 hodin před příjezdem) nebo s uznaným certifikátem o zotavení z onemocnění COVID-19, který nebude starší než 180 dní.

Kromě toho maltský vicepremiér oznámil, že od 10. dubna 2022 již nebude potřeba se prokázat očkováním při vstupu na hromadné akce pod širým nebem a ve vnitřních prostorách.

„Rozhodnutí zmírnit omezení příjezdového cestovního ruchu je zlomovým bodem ve snaze vlády vrátit maltské ostrovy zpět k normálu. Jsme odhodláni učinit vše pro to, aby nadcházející měsíce zaznamenaly vynikající výsledky v počtu příchozích turistů a z Malty se opět stalo centrum špičkové turistiky,“ uvedl ministr pro cestovní ruch Clayton Bartolo.

„Maltský úřad pro cestovní ruch vítá tyto změny, které povedou k rychlejšímu zotavení příjezdového cestovního ruchu na Maltu. Oznámení v podstatě znamená, že osoby, které z nějakého důvodu nejsou plně očkované proti COVID-19, budou moci navštívit Maltu bez nutnosti povinné karantény. To je skvělá zpráva pro cestovní ruch a my se těšíme, že budeme moci přivítat zpět naše přátele, aby strávili své prázdniny na Maltě,“ dodal Johann Buttigieg, generální ředitel Maltského úřadu pro cestovní ruch.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více