Madagaskar se poprvé představil v Praze

Zhruba čtyři desítky zástupců cestovních kanceláří, agentur a aerolinek včera využily příležitost setkat se s představiteli národního turistického úřadu Madagaskaru v Praze. Reprezentanti čtvrtého největšího ostrova světa na setkání představili hlavní benefity pobytů na Madagaskaru, i plány pro český trh v příštím roce. 

Zástupci cestovních kanceláří se mohli v Praze poprvé seznámit s krásami Madagaskaru

Madagaskar v číslech:
● 4. největší ostrov na světě (587 040 km²)
● 5,000 km celková délka pobřeží
● 25 milionů obyvatel
● 18 etnických skupin

Hlavní předností Madagaskaru je jeho přírodní bohatství. Mnohé druhy zvířat i rostlin jsou považovány za národní bohatství a součást endemického unikátu ostrova. Místní mimořádná biodiversita se snoubí s kosmopolitní atmosférou obyvatel, původem nejčastěji z Afriky a Asie. 

Jimmy Patrick Joharison během pražské prezentace

„Na Madagaskaru máme široké možnosti ubytování v luxusních lodžích, privátních apartmánech i hotelech, které disponují komfortním zázemím. Každý si u nás může užít mimořádnou přírodu, krásné pláže, a naši kulturu,“ uvedl zástupce madagaskarského turistického úřadu Jimmy Patrick Joharison na setkání, které zaštítil madagaskarský ministr pro cestovní ruch. 

Zástupce Madagaskaru rovněž představil strategii a plány pro český trh pro rok 2020. Hned v prvních měsících by se měla uskutečnit studijní cesta pro české touroperátory. Později by měla být spuštěna i on-line vzdělávací platforma o Madagaskaru a další komunikační aktivity. Tímto způsobem se chce Madagaskar dostávat do podvědomí českým turistům a komunikačně tak podpořit rozmanitou škálu turistických balíčků, které Madagaskar nabízí.

Foto: Travel Advance, Madagascar National Tourism Board

 

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Země slaví Světový den cestovního ruchu

Den před jedním z nejvýznamnějších českých státních svátků – Dnem české státnosti, připadá na pondělí 27. září Světový den cestovního ruchu. Po roční pauze vynucené problematickou celosvětovou pandemickou situací se oslav a doprovodného programu ujme hostitelská země Pobřeží slonoviny.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více