Lufthansa převezme Brussels Airlines, začlení ji pod Eurowings

Německá letecká společnost Lufthansa oznámila, že koupí zbylých 55 procent akcií belgické letecké společnosti Brussels Airlines, které ještě nevlastní, a začlení ji pod svou nízkonákladovou divizi Eurowings. Konkurence v letectví stoupá a společnosti jí čelí větší konsolidací.

Německá letecká společnost Lufthansa oznámila, že koupí zbylých 55 procent akcií belgické letecké společnosti Brussels Airlines

Lufthansa vlastní již osm let 45 procent akcií SN Airholding, mateřské společnosti Brussels Airlines. Kupní cena balíčku zbylých akcií činí 2,6 milionu eur (zhruba 70,2 milionu korun). K převzetí může dle zástupců dojít pravděpodobně ještě před začátkem roku 2017.

Značka Brussels Airlines i se svými službami zůstane v podstatě zachována. Společnost bude i nadále létat do 23 dálkových destinací a 79 destinací v Evropě. Lufthansa jejím prostřednictvím bude moci nově nabídnout zavedené spoje do Afriky. Její letecký park se tak po dokončení spojení rozroste na 700 letadel, z toho 180 bude patřit Eurowings.

Lufthansa Group již vlastní mimo jiné Swiss International Air Lines a Austrian Airlines. Společnost dále plánuje, že si bude pronajímat letadla Air Berlin. „Jsem přesvědčen, že v příštích letech budeme svědky dalších konsolidačních snah, silní budou silnější a větší,“ uvedl výkonný ředitel Lufthansy Carsten Spohr na tiskové konferenci v Bruselu.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: JCCR

EuroVelo 13 / Stezka železné opony: průvodce po českých úsecích

EuroVelo 13 po Česku: 800 km podél bývalé hranice. Šumava, jižní Morava, značení i tipy na etapy pro cykloturisty.

Číst více

Brdy na kole: kompletní průvodce cyklotrasami v CHKO 2026

Kam v Brdech na kole, kde parkovat a co je zakázané. Praktický přehled cyklotras, okruhů a pravidel v CHKO Brdy pro rok 2026.

Číst více
Spencer Davis

Vlakem k Jadranu 2026: noční spoj Vídeň–Split i přímé vlaky z Česka

Jak se dostat vlakem k moři do Chorvatska v roce 2026: noční Nightjet Vídeň–Split, Adriatic Express z Ostravy a ceny lůžek.

Číst více