LOT Polish Airlines obnoví linku z Ostravy do Varšavy

Foto: Shutterstock.com Mezi Ostravou a Varšavou budou v barvách LOT létat mj. stroje Bombardier Dash 8-Q402. Foto: Shutterstock.com

Polská společnost LOT Polish Airlines obnoví od 28. března pravidelnou linku z ostravského letiště v Mošnově na Novojičínsku do Varšavy. Provozovat bude pět letů týdně v obou směrech. Společnost Letiště Ostrava to oznámila v tiskové zprávě.

Z Mošnova do Varšavy se začalo pravidelně létat v říjnu 2020, v březnu následujícího roku však LOT linku kvůli koronavirové pandemii a cestovním restrikcím přerušil. Obnovit ji chtěl od podzimu, nakonec to ale odložil až na letošní jaro.

„Letecké spojení s významným hubem v Evropě je jednou z našich priorit. Napojením se na rozsáhlou leteckou síť LOT Polish Airlines ve Varšavě zabezpečíme pro Moravskoslezský kraj dlouho žádanou mobilitu,“ uvedl generální ředitel Letiště Ostrava Jaromír Radkovský.

Na lince budou létat letadla Bombardier Q400 a Embraer 170/175 s kapacitou 70 až 82 sedadel. Podle letového řádu bude letadlo do Varšavy létat vždy v pondělí v 05:20, v úterý a čtvrtek v 17:45 a v pátek a sobotu ve 14:25. Z Varšavy poletí v úterý a čtvrtek v 16:10, v pátek a sobotu ve 12:45 a v neděli ve 23:15.

„Letový řád na lince je nastaven tak, aby cestující mohli pohodlně s jedním přestupem doletět do své cílové destinace. Snadno dostupná se tak stávají místa jako Amsterdam, Brusel, Frankfurt, Paříž, Moskva a spousta dalších evropských měst. S výhodným časovým přestupem si mohou cestující zaletět také do New Yorku, Chicaga, Toronta nebo do Soulu v Jižní Koreji,“ uvedl obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský.

Náměstek moravskoslezského hejtmana Radek Podstawka řekl, že Moravskoslezský kraj potřebuje pravidelné letecké spojení s významným mezinárodním dopravním uzlem, který by zlepšil dopravní dostupnost regionu. „Jen tak u nás udržíme dnešní investory a přilákáme nové. Pro manažery, obchodníky, vědce, sportovce i turisty prostě potřebujeme pravidelné letecké spojení do destinace, ze které je možné se dostat do celého světa. Varšava takovým místem bezesporu je a s plánovaným rozvojem nového letiště její význam ještě poroste. Díky spojení s varšavským hubem získají cestující z Ostravy přístup k více než 80 destinacím,“ uvedl Podstawka.

Z Mošnova se dosud celoročně pravidelně létalo jen do Londýna. Přes letní sezonu nabízelo ostravské letiště také lety do 13 destinací v Řecku, Egyptě, Bulharsku, Turecku a Španělsku. Z letiště létají rovněž pravidelné nákladní spoje do Německa a Asie.

Letiště loni odbavilo 137 558 cestujících, což bylo o 99 849 lidí více než předloni, nárůst představoval 265 procent. Oproti roku 2019, poslednímu před pandemií, bylo ale cestujících o 57 procent méně. Množství přepraveného nákladu loni vzrostlo letišti meziročně o 28 procent na 18 225 tun, což bylo dosud nejvíce.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více