Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující ušetří především při pravidelném dojíždění.

Jak informuje ČTK, lidé nově můžou na jednu jízdenku přestupovat mezi příměstskými autobusy jednotlivých dopravců nebo mezi autobusy a vlaky. V rámci integrace se zavádí celkem 38 nových autobusových linek PID, na 24 linkách PID a 6 linkách SID (Středočeská integrovaná doprava) se upravuje jejich provoz a jedna linka PID se ruší. Ruší se také 73 linek SID. Všechny zrušené linky nahradí nové nebo upravené linky PID. Nové autobusové linky budou mezi sebou více koordinovány a vybrané autobusové linky budou lépe navazovat na vlakové spoje. Usnadní se tak přestupy mezi jednotlivými autobusy, ale i mezi autobusy a vlaky. U části tras dochází k posílení provozu v pracovní dny i o víkendech.

Komfortnější cestování

Rozšíření integrace znamená podstatně komfortnější cestování. Obyvatelé na Kolínsku budou moci po celém regionu, ale i po hlavním městě jezdit na jedinou jízdenku. Nebudou si tedy muset například kupovat ani lístek na tramvaj nebo na metro,“ řekl pro ČTK výkonný ředitel autobusového dopravce OAD Kolín Martin Pípal.

Na nových autobusových linkách bude nově platit pásmový a časový tarif Pražské integrované dopravy. Cestující budou moci využívat přestupních jízdenek i výhodných časových kupónů, a to i v elektronické podobě. Navíc si je můžou pořídit i přes mobilní aplikaci PID Lítačka.

Kolín se jako regionální centrum stane důležitým přestupním bodem mezi linkami PID. Na kolínský dopravní terminál pojede nově 12 vlakových a 17 autobusových linek, kterými bude možné cestovat libovolně pouze na jednu jízdenku. V současné době jezdí do Kolína pět linek PID, změny se dotknou tří z nich. Dnes se k nim navíc přidává dalších 12.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: IVB

Vídeňský roční kupon teď platí i v Innsbrucku či Linci

Jedna jízdenka pro šest rakouských měst. Držitelé ročního kuponu ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu se mohou až do 8. srpna bezplatně svézt MHD v jakémkoli z těchto měst.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Shuttle busy vozí v Beskydech a Jeseníkách turisty z parkovišť

V Jeseníkách a Beskydech začaly v sobotu jezdit tři speciální autobusové linky, které vozí turisty ze záchytných parkovišť k místům, kde jsou výchozí body turistických tras. Takzvané shuttle busy budou jezdit až do konce září vždy o víkendech a státních...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí...

Číst více