×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující ušetří především při pravidelném dojíždění.

Jak informuje ČTK, lidé nově můžou na jednu jízdenku přestupovat mezi příměstskými autobusy jednotlivých dopravců nebo mezi autobusy a vlaky. V rámci integrace se zavádí celkem 38 nových autobusových linek PID, na 24 linkách PID a 6 linkách SID (Středočeská integrovaná doprava) se upravuje jejich provoz a jedna linka PID se ruší. Ruší se také 73 linek SID. Všechny zrušené linky nahradí nové nebo upravené linky PID. Nové autobusové linky budou mezi sebou více koordinovány a vybrané autobusové linky budou lépe navazovat na vlakové spoje. Usnadní se tak přestupy mezi jednotlivými autobusy, ale i mezi autobusy a vlaky. U části tras dochází k posílení provozu v pracovní dny i o víkendech.

Komfortnější cestování

Rozšíření integrace znamená podstatně komfortnější cestování. Obyvatelé na Kolínsku budou moci po celém regionu, ale i po hlavním městě jezdit na jedinou jízdenku. Nebudou si tedy muset například kupovat ani lístek na tramvaj nebo na metro,“ řekl pro ČTK výkonný ředitel autobusového dopravce OAD Kolín Martin Pípal.

Na nových autobusových linkách bude nově platit pásmový a časový tarif Pražské integrované dopravy. Cestující budou moci využívat přestupních jízdenek i výhodných časových kupónů, a to i v elektronické podobě. Navíc si je můžou pořídit i přes mobilní aplikaci PID Lítačka.

Kolín se jako regionální centrum stane důležitým přestupním bodem mezi linkami PID. Na kolínský dopravní terminál pojede nově 12 vlakových a 17 autobusových linek, kterými bude možné cestovat libovolně pouze na jednu jízdenku. V současné době jezdí do Kolína pět linek PID, změny se dotknou tří z nich. Dnes se k nim navíc přidává dalších 12.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: Shutterstock.com

Na Šerlich v Orlických horách kyvadlově autobusem

Pro svůj příští výlet do turisticky velmi zatíženého horského sedla na Šerlichu v Orlických horách můžete nově každý víkend využít kyvadlové autobusové dopravy. Auto raději nechte doma, případně odstavte v Deštném v Orlických horách - parkoviště na Šerlichu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Příští zastávka: V limbu

Lidé jsou různí a mají všelijaké libůstky. Platí to i o turistech. Jako z absurdní komedie ale působí nabídka jedné z hongkongských cestovních kanceláří – klienty vábí na okružní spací jízdy autobusem.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turismus v Praze je na dně, miliardové ztráty ničí celé odvětví

Cestovní ruch v Praze je na dně. Ztráty jdou do miliard a dále narůstají. Restrikce stále přetrvávají, bez urychleného a účinného řešení existenční krize turismu v hlavním městě lze v brzké době očekávat dramatický dopad na celou Českou republiku a její...

Číst více