Karlovy Vary prodlouží slevu pro předzahrádky

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Karlovarský magistrát prodlouží slevu za zábor veřejného prostranství pro předzahrádky u restaurací. Město tak chce podpořit obnovu cestovního ruchu po uvolnění protikoronavirových opatření. Sleva pro předzahrádky platila zatím do poloviny roku, nyní potrvá až do konce roku, řekl ČTK náměstek primátorky Karlových Varů Tomáš Trtek.

„Vstřícný krok města v minulém roce byl, že předzahrádky byly za korunu. V letošním roce bylo schváleno, že bude jednak odklad platby do konce roku a také že cena byla stanovena ve výši 50 procent, což činí v lázeňském a obchodně správním centru 5 a ostatních částech města 3,50 koruny. A nyní jsme schválili, že tato sleva bude pokračovat až do konce roku,“ uvedl Trtek.

Restaurační zařízení, která využívají předzahrádky, musí platit městu za zábor veřejného prostranství, a to za každý metr a den. Podnikatelé v minulých měsících, kdy musely být restaurace i předzahrádky z důvodu vládních opatření zavřené, opakovaně žádali, aby jim město poplatky zcela odpustilo. Město ale argumentovalo tím, že restaurace mohly na dobu uzávěry předzahrádky odstranit a neplatily by nic. I tak za zábor ale snížilo město ceny.

Sleva za zábor veřejného prostranství pro předzahrádky bude mít podle Trtka dopad do rozpočtu v řádech jednotek milionů korun. Navíc, jak doplnil, má město s údržbou chodníků okolo předzahrádek zvýšené náklady na úklid a čištění komunikací.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více