Karlovy Vary opět cílí na domácí hosty

Foto: Shutterstock.com Mlýnská kolonáda v Karlových Varech Foto: Shutterstock.com

Letošní marketingovou kampaň namíří Karlovy Vary opět na české turisty. Lákat je budou na zdraví i zážitky a zábavu. Oproti loňskému roku už město nepočítá s dotováním voucherů na pobyty ve městě, lidé ale mohou využít státních voucherů na lázeňské pobyty.

Lázeňské město chce v letošním roce finanční prostředky směrovat hlavně do marketingu, řekla ČTK primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová. „My jsme už na konci loňského roku schválili pro infocentrum města navýšení příspěvku na dvojnásobek, takže 12,5 milionu by mělo jít pouze do kampaní. S tou jsme začali minulý týden. Kampaň je zaměřena na dvě části. Ta jedna se týká ‚Vary zdraví‘, to znamená, že se budeme snažit ukázat, že Karlovy Vary zůstávají lázeňským městem a lidé by sem měli jezdit především na postcovidové pobyty. A potom budeme lákat, tak jako tomu bylo v minulém roce, na ‚Město zážitků‘, to znamená na spoustu aktivit, které je možné v Karlových Varech a okolí dělat při návštěvě města,“ vysvětlila primátorka. Dodejme, že loňský ročník kampaně byl úspěšný. Nejenže do města přivedl velké množství návštěvníků a přispěl k mnohonásobnému růstu prodejů turistické karty Karlovy VARY REGION CARD, ale sklidil i uznání odborníků – umístil se na první příčce v kategorii Nejlepší jednotná kampaň prestižní soutěže Velká cena cestovního ruchu 2020/2021.

Jedním z pilířů letošní kampaně bude opět Kulturní léto, které se osvědčilo už loni. Začne 25. června, potrvá do 14. srpna a nabídne koncerty, workshopy, hrané prohlídky města i akce pro děti.

Zmiňovanou kampaní ovšem marketingové aktivity města zdaleka nekončí. Jak jsme informovali již v minulém týdnu, město spustilo mimo jiné projekt VARY°METRO – návštěvníci i rezidenti se mohou nově inspirovat a orientovat pomocí oficiálního smart průvodce Infocentra města Karlovy Vary, který netradičně propojuje a popisuje klenoty města.

Hodně si město slibuje od konce července, kdy by se mělo rozhodnout o nominaci evropských lázeňských měst na seznam kulturního dědictví UNESCO. Pokud by několikaletá snaha lázeňských měst vyšla, Karlovy Vary by připravily i oslavy vstupu na prestižní seznam. Zápis by pak hlavně do budoucna mohl být významným stimulem pro cestovní ruch ve městě a v celém regionu.

Největší české lázeňské město ale před koronavirovou krizí sázelo z velké části na zahraniční klientelu. I když loňský rok ukázal, že zájem o pobyty v Karlových Varech mají i čeští klienti, pro mnoho hotelů ve městě je i nadále zahraniční klientela nepostradatelná. A letos bude znovu minimálně na začátku sezony opět chybět. Podle primátorky tak ani uvolnění vládních opatření, které umožnilo hotely znovu otevřít, nebude znamenat, že se všechny otevřou hned, ale spíše až během června. Některé budou zřejmě čekat až na obnovení možnosti cestování ze zahraničí.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Pro restart turismu chce MMR využít fondy EU i foodblogera

S cílem zmírnit následky pandemie využilo Ministerstvo pro místní rozvoj už 8,5 mld. Kč na dotační tituly pro cestovní ruch. Teď chce prosadit podporu turismu z evropských fondů v celkové výši 1,417 miliardy korun. Zároveň spouští on-line...

Číst více