Karlovarský kraj vyhlásil čtyři dotační programy za 23,8 milionu

Foto: Shutterstock.com Dotační programy podpoří turismus, památkovou péči, údržbu běžeckých tras a cyklistickou infrastrukturu Foto: Shutterstock.com

Zastupitelé Karlovarského kraje včera schválili vyhlášení dalších čtyř dotačních programů na letošní rok. Celkem 23,8 milionu korun půjde na podporu památkové péče, cestovního ruchu, cyklistické infrastruktury a údržbu běžeckých tras. Mělo by jít o letošní poslední dotační prioritu, informoval ČTK hejtman Petr Kulhánek. Dohromady kraj na letošek připravil 29 dotačních titulů.

První dva včera projednávané programy kraj vyhlásil poprvé. „Je to program na poskytování dotací na podporu přípravy projektů a využití kulturních památek, kde alokujeme deset milionů korun. Dále program na podporu památek, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, kde je alokováno šest milionů korun,“ řekl Kulhánek.

Zájemci mohou v prvním programu žádat o dotace na projektovou přípravu související například se zaměřením či průzkumem památek nebo na realizaci muzejních či výstavních expozic. Každá žádost může být podpořena nejvýše 500 000 Kč. Druhý dotační titul se týká podpory tří měst, která byla v loňském roce zapsána na seznam UNESCO. Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně budou moci žádat o poskytnutí dotace ve výši dvou milionů korun na rozvoj svého území.

Údržbu a budování cyklistických komunikací i rozvoj infrastruktury pro běžecké lyžování kraj podpoří vyšší částkou než loni. Na oba dotační programy půjde celkem 7,8 milionu korun, vloni to bylo o dva miliony korun méně. Na cyklotrasy kraj dá 5,3 milionu korun, na lyžařské běžecké trasy 2,5 milionu.

„Podpoříme i přípravy nových projektů a propagaci cyklotras a tras pro běžecké lyžování, protože vnímáme, že obliba těchto sportů a zájem o ně roste, zvyšuje se počet cyklistů, lyžařů a turistů v kraji a my na to musíme být připraveni,“ řekl uvolněný zastupitel a předseda Výboru pro regionální rozvoj Pavel Čekan.

V případě dotací na budování cyklotras mohou žadatelé získat na neinvestiční aktivity nejvýše 300 000 korun, na investiční jeden milion korun. Výše dotace v programu týkajícím se lyžařských běžeckých tras může dosáhnout maximálně 400 000 korun.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více