Karlovarský kraj podpoří otevření lázní pro samoplátce a pacienty po covidu

Foto: Shutterstock.com Mariánské Lázně Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj požádá vládu o otevření lázní pro samoplátce a připraví manuál pro léčbu pacientů po prodělání onemocnění covid-19. Shodli se na to při jednání představitelé kraje a zástupci Svazu léčebných lázní ČR, Institutu lázeňství a balneologie, Destinační agentury Živý kraj a další představitelé lázeňství v regionu.

Zmiňované subjekty tak podpoří aktivitu Svazu léčebných lázní ČR a Sdružení lázeňských míst, o které jsme informovali ZDE. Pro ČTK to uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta.

„Procházíme sice obdobím výměny ministrů zdravotnictví, ale lázeňství už zkrátka nemůže dál čekat, co nastane. Po dohodě s prezidentem Svazu léčebných lázní Eduardem Bláhou, který oslovil nového ministra zdravotnictví s apelem na jednání mimo jiné ohledně otevření lázní pro samoplátce, rozšíření indikačního seznamu pro lázeňskou péči o postcovidové indikace a podobně, se připojí i Karlovarský kraj. Dopisem požádáme vládu o diskusi na toto téma,“ citovala ČTK náměstka hejtmana Karlovarského kraje Vojtěcha Frantu.

Podle předsedkyně sdružení lázeňských subjektů MEDISPA Jany Vaňkové je také třeba řešit podmínky, za kterých mohou různá zařízení nabízet takzvanou postcovidovou péči. V první řadě je nutné formulovat náplň léčebného programu zaměřeného především na postižení dýchacích cest a další následky této nemoci, aby bylo jednoznačné, která lázeňská zařízení jsou schopna takovou léčebnou péči nabídnout.

Základní manuál, který popíše parametry léčebné postcovidové péče, připraví krajský Institut lázeňství a balneologie (ILAB). Předseda rady ILAB Ladislav Špišák uvedl, že do dvou týdnů by měl být podklad zpracován a informace budou k dispozici nejen odborníkům v lázeňství a jednotlivým zařízením, ale i veřejnosti.

Podle náměstka Franty je také nutné jednat se státem o nastavení co nejjednodušší možnosti přispět na rekonvalescenci spojenou s proděláním covidu-19 zdravotníkům i pracovníkům v dalších profesích, kteří se během své práce nevyhnuli nákaze koronavirem.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více