Jižní Morava díky influencerům oslovila půl milionu lidí

Foto: CCRJM Sázka na spolupráci s influencery se CCRJM vyplatila Foto: CCRJM

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava vsadila v loňském roce na spolupráci s cestovatelským portálem Worldee. V rámci kampaně „Nestůj, cestuj“ pozvala na jih Moravy trojici influencerů a nabídla jim prezentaci zaměřenou na příběhy lidí, kteří tvoří jedinečnost tohoto regionu. Byli mezi nimi lokální výrobci, podnikatelé, tvůrci udržitelných hodnot i nositelé lidových tradic. Inovativní prezentace přinesla kýžené ovoce – obsah se dostal k téměř půlmilionu lidí. Centrála o tom informovala v tiskové zprávě.

„Rozhodli jsme se vydat cestou v Evropě unikátního konceptu spolupráce destinačního managementu, cestovatelského start-upu a influencerů. Kritériem jejich výběru byla témata, kterým se věnují, a to zejména udržitelnost v cestování i podnikání a gastronomie. Turisté obecně primárně vyhledávají krásy přírody a konkrétní památky. My jsme jim chtěli přiblížit příběhy lidí, kteří jižní Moravu utvářejí. Z celkových výsledků i jednotlivých ohlasů je patrné, že je to dobrá cesta,“ řekla Martina Grůzová, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava (CCRJM).

CCRJM oslovila influencerku Dewii, fotografa Jana Valečku a videomakera Tomáše Hubáčka, z jejichž jihomoravského víkendového pobytu vznikl atraktivní obsah pro sociální sítě. Centrála uvádí, že 62 zveřejněných výstupů zasáhlo na 485 000 lidí a získalo 19 100 interakcí (lajků, komentářů, uložení nebo sdílení). Tento úspěch se pozitivně odrazil také v hodnotě POI (tzv. potenciální útrata lidí zasažených kampaní na sociálních sítích), která v tomto případě činí bezmála jeden a čtvrt milionu korun (přesně 1 236 334 Kč), přičemž náklady nepřevýšily 120 000 Kč. Vyplývá to z obecně přijímaného metodického standardu „Destination Think“ používaného pro výpočet potenciálu návratnosti investice kampaně, uvádí CCRJM.

Foto: CCRJM V rámci kampaně „Nestůj, cestuj“ pozvala CCRJM na jih Moravy trojici influencerů Foto: CCRJM
Foto: CCRJM Kampaň byla postavena na příbězích lidí tvořících jedinečnost regionu Foto: CCRJM
Foto: CCRJM Z víkendového tripu vzniklo 62 výstupů Foto: CCRJM

„Spolupráce má vysokou hodnotu pro všechny zúčastněné strany. Influenceři vytváří hodnotný obsah pro své sociální sítě. Obsah je využitelný jak pro Jižní Moravu, tak pro Worldee. Celá tato ‚tripartita‘ se pak vzájemně promuje na sociálních sítích. Navíc kampaňový obsah z Instagramu dále nabývá na hodnotě tím, že se dostane do aplikace Worldee jako ucelený itinerář, kde slouží jako každodenní inspirace více než 40 tisic uživatelů. Itineráře na Worldee dále žijí svým životem a nezmizí jako např. stories na Instagramu. To je win-win koncept pro všechny zainteresované strany. Jsem moc rád, že jsme tento inovativní koncept spolupráce mohli s CCRJM odpilotovat a určitě bychom v tom rádi pokračovali,“ komentoval Tomáš Kadlec, head of influencer relations ve Worldee.

Ilustrace: Shutterstock.com

Výstupy z kampaně

Dalším výstupem z kampaně je video, které najdete zde. Inspirace pro novou sezónu na jižní Moravě přinášejí tři výletních itineráře.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více