Jiří Jelínek v čele Fischer Group a Exim Tours

Dosavadní šéf cestovní skupiny Fischer Group Jiří Jelínek povede aktivity německého cestovního giganta DER Touristik v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. V České republice bude stát v čele dvou největších cestovních kanceláří Fischer Group a Exim Tours, které nově pod skupinu DER Touristik spadají. Jeho předchůdce a zakladatel cestovní kanceláře Exim Tours Ferid Nasr se přesouvá do čela dozorčí rady DER Touristik Eastern Europe.

Dosavadní šéf cestovní skupiny Fischer Group Jiří Jelínek povede aktivity německého cestovního giganta DER Touristik v České republice

Jiří Jelínek vedl CK Fischer od roku 2004. Během té doby se společnost nejprve dostala z finančních problémů a postupně se rozrostla o značky Nev-dama, eTRAVEL a PRIVILEQ, které společně tvoří skupinu Fischer Group. Pod Jelínkovým vedením se společnost vypracovala v jednoho z lídrů trhu a v květnu 2020 se stala součástí německé společnosti DER Touristik. Ta je divizí cestovního ruchu německé skupiny REWE a už od roku 2012 vlastní i cestovní kancelář Exim Tours.

„Jsem přesvědčený o tom, že spojení cestovních kanceláří Fischer Group a Exim Tours pod jedno vedení je pro nás šancí nabídnout naším klientům ještě širší portfolio zájezdů. Fischer a Exim se ideálně doplňují, a můžeme tak využít silných stránek obou společností. Současná doba je pro obor cestovního ruchu velmi složitá, a proto je pro nás velkou výhodou, že se můžeme spolehnout na mimořádně silné zázemí od DER Touristik a také skupiny REWE, která není závislá jen na cestovním ruchu,“ řekl Jiří Jelínek.

„Jiří Jelínek je naprosto ideálním manažerem pro vedení našich aktivit ve východní Evropě. Jsem přesvědčený, že společně s ním porosteme v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku i Rumunsku,“ uvedl výkonný ředitel DER Touristik Group Sören Hartmann.

Jelínek na pozici výkonného ředitele DER Touristik Eastern Europe střídá Ferida Nasra. Ten řídil aktivity ve východní Evropě doposud a nyní míří do čela dozorčí rady. „Náš úspěch ve východní Evropě nese jeho jasný rukopis. Je to vynikající manažer a jeden z průkopníků oboru cestovního ruchu v porevolučním Česku. Teď se přesouvá do pozice šéfa dozorčí rady a my budeme nadále spoléhat na jeho rady a odbornost,“ doplnil Sören Hartmann.

Foto: Fischer Group

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Smartwings obnoví linku do Dubaje

Letecká skupina Smartwings dále posiluje na pražském letišti, kde nyní nabízí letecká spojení do téměř 60 destinací. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během...

Číst více
Foto: IVB

Vídeňský roční kupon teď platí i v Innsbrucku či Linci

Jedna jízdenka pro šest rakouských měst. Držitelé ročního kuponu ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu se mohou až do 8. srpna bezplatně svézt MHD v jakémkoli z těchto měst.

Číst více