Jihočeský kraj chce přilákat víc turistů z Polska a Maďarska

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) chce příští rok v souvislosti s dopady koronaviru přilákat víc turistů z Polska, Maďarska a zemí Beneluxu. Kraj bude pokračovat i v kampaních, jak oslovit víc hostů z Německa a Rakouska. Měli by zčásti nahradit asijské klienty. Čechy by centrála ráda přivedla na pobyty víc mimo hlavní sezonu. ČTK to řekl ředitel centrály Jaromír Polášek. 

Zámek Červená Lhota

Cílem je, aby příští rok přijela polovina z počtu zahraničních turistů, v němž dorazili do kraje předloni. V roce 2019 se v jihočeských hotelech a penzionech ubytovalo 636 200 turistů z ciziny. 

„S asijskou klientelou nepočítáme minimálně na dva roky. U vzdálených trhů záleží, jestli budou dostupné letenky. Priorita jsou Rakousko a Německo, tam působíme dlouhodobě. Nově k tomu přibíráme Maďarsko a Polsko. Poláci už objevili severní Čechy a Moravskoslezský kraj, jen je musíme stáhnout o trošičku níž sem k nám,“ řekl ředitel. 

JCCR bude investovat do spolupráce s polskými a maďarskými cestovními kancelářemi. Maďary hodlá lákat na gastronomii, i s pomocí velvyslanectví. Z Polska chce oslovit jednak ty, kteří znají sever Česka, jednak mladé lidi, jež by mohla zaujmout cyklistika, příroda, jídlo a památky. 

„Poláky zajímají pivní stezky i památky, Krumlov jako magnet nefunguje z hlediska UNESCO jen na asijské trhy, ale i na ty bližší. U Poláků je výhoda, že jezdí na delší dovolené, týdenní, čtrnáctidenní pobyty. To je klientela, která tady zůstává delší dobu a utrácí,“ řekl Polášek. 

Pěší stezky, před dvěma lety nově vyznačené trasy dlouhé 631 kilometrů v Jihočeském a Plzeňském kraji, lákají podle Poláška Němce. JCCR natočí i retro videa, jež zacílí na bývalé východní Německo. 

České turisty by Polášek rád přivedl víc od března do června. Ve třetím letošním čtvrtletí přijelo do jižních Čech 780 744 hostů, meziročně o tři procenta méně. Z toho bylo 90 procent Čechů. O dvě třetiny ubylo zahraničních hostů, naopak Čechů přijelo meziročně o téměř 22 procent víc. 

Letos v červnu spustil Jihočeský kraj kvůli dopadům koronaviru systém slev, jímž přispíval rodinám na ubytování při dovolené v jižních Čechách a dával slevy do zoo i muzeí. Sleva byla nej8výše 300 korun na člověka a noc. Vyčerpalo se 12 z 39 milionů Kč. Poukazy využilo 12 000 lidí, zapojilo se přes 300 hotelů, program přispěl na 40 000 přenocování.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více
Foto: Gorics / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje získaly lázně i terénní stezky

Absolutními vítězi loňského a letošního ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje jsou Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové na Jesenicku a Hanácká stezka na Prostějovsku, což jsou terénní stezky pro jízdní kola. Výsledky Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

Hýbejte se s Teribearem a pomozte ohroženým dětem

Úderem dnešní 10. hodiny byl na pražské Letné odstartován 7. ročník charitativního happeningu Nadace Terezy Maxové dětem. Akce nazvaná „Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO“ je i letos virtuální, vše funguje přes mobilní...

Číst více