IATA vyzývá k testování cestujících u mezinárodních letů

Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) vyzvalo, aby všichni cestující před mezinárodními lety procházeli testováním na covid-19. IATA chce tímto způsobem nahradit karanténu a další restrikce, jež podle leteckého průmyslu prohlubují pokles poptávky.

Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) vyzvalo, aby všichni cestující před mezinárodními lety procházeli testováním na covid-19

Šéf sdružení Alexandre de Juniac upozornil, že rychlé a cenově dostupné antigenové testy, které by mohl provádět nelékařský personál, by měly být k dispozici v „příštích týdnech“ a měly by být zavedeny na základě globálně dohodnutých standardů. Aerolinky podle něj budou usilovat o to, aby používání těchto testů schválila Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), která v rámci OSN dohlíží na pravidla letecké přepravy.

„Nevidíme žádné alternativní řešení, které by bylo méně náročné, nebo více účinné,“ uvedl de Juniac. Dodal, že je zapotřebí dosáhnout globální dohody, která zajistí, že výsledky testů budou při přistání akceptovány. „Posílí to i důvěru cestujících, že všichni na palubě letadla absolvovali testy,“ upozornil.

Antigenové testy jsou rychlejší, ale méně spolehlivé než molekulárně diagnostické testy v laboratořích. Německá společnost Qiagen tento měsíc například oznámila, že hodlá uvést na trh antigenový test na covid-19, který poskytne výsledky během 15 minut a který bude možné využít například na letištích či stadionech.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Z Prahy můžete letět do více než 70 cílů

Seznam destinací, do kterých je možno odcestovat z Letiště Václava Havla Praha, se rychle rozrůstá. Aktuálně čítá více než sedm desítek cílů. Aktuálně největšími dopravci jsou v Praze Ryanair a skupina Smartwings Group.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings obnovuje lety do dalších 27 destinací

Červen se ve skupině Smartwings Group nese ve znamení významného rozšiřování sítě obsluhovaných destinací. Ode dneška létají stroje Smartwings do Burgasu, Chanie, Prevezey a na Menorcu, celkově se výčet cílových destinací během června rozroste o 27 letišť...

Číst více
Zdroj: Hospodářská komora ČR

Jak vidí budoucnost turismu politici? Vyslechněte předvolební debatu!

Co když zasáhne cestovní ruch další lockdown aneb jak na další vlnu pandemie? Jak na restart a rozvoj gastronomie? Zapojíme se opět do EET? Umíme podpořit ohrožené segmenty cestovního ruchu jako lázně a horská střediska? To jsou...

Číst více