×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Hotel Thermal dočasně zavřel bazén

Foto: Shutterstock.com Hotel Thermal Foto: Shutterstock.com

Karlovarský hotel Thermal dočasně uzavřel loni otevřený venkovní bazén. Chce jej otevřít společně s kompletně dokončeným saunovým centrem zřejmě v březnu. Hotel tak využil období, kdy je menší počet hostů, k tomu, aby dodavatel rekonstrukce saunového centra mohl práci dokončit. ČTK to řekl ředitel hotelu Vladimír Novák.

Hotel funguje normálně dál. Je mimosezona, takže počet hostů je nižší, ale dokud alespoň nějací hosté budou, chceme provoz udržet. Nyní jezdí například lyžaři a také část hostů jezdí na léčebné pobyty, které si nyní mohou užít v klidu,“ řekl ČTK Novák. Hosté, kteří přijedou do Karlových Varů, zajedou si zalyžovat do Krušných hor a večer se vrátí do komfortu hotelu, by mohli podle Nováka být jednou ze skupin, na kterou by se mohly karlovarské hotely orientovat v době mimo hlavní sezonu. Zejména nyní, kdy vypadla velká část zahraničních hostů.

Venkovní vyhřívaný bazén byl pro veřejnost otevřen loni v srpnu, byť s některými nedostatky. Zároveň pokračovala rekonstrukce přilehlého komplexu na moderní saunové centrum. I když se původně čekalo, že bude stavba dokončena ještě do konce loňského roku, nakonec se práce protáhnou i do prvních měsíců letošního roku. „Předpokládám, že do konce února by se všechno mělo dokončit a v březnu bychom pak otevřeli opět bazén i se saunovým centrem. Sauny jako takové už jsou hotové,“ uvedl Novák.

Bazén a saunové centrum bude provozovat společnost Saunia. Bazén se při rekonstrukci částečně změnil. Kromě plavecké části s klasickou ohřívanou vodou v něm přibyla i část s vřídelní vodou, která je zásobovaná přímo z Vřídla a slouží k léčebné rehabilitaci. Vřídelní voda v relaxačním bazénu se musí každý den vyměnit.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj podpoří památky a turismus 16 miliony korun

Karlovarský kraj letos vyhlásil dva nové dotační programy na podporu památkové péče a cestovního ruchu. První se zaměří na projektovou přípravu a druhý na podporu památek zapsaných na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celkem kraj rozdělí...

Číst více
Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více