Egypt znovu ožívá. Obnovil mezinárodní lety

Egypt ode dneška povolil mezinárodní lety a otevřel nejdůležitější turistické atrakce včetně slavných pyramid v Gíze, které byly kvůli šíření koronaviru přes tři měsíce uzavřené, píše agentura Reuters. Na obvykle zaplněném prostranství před hrobkami králů v Gíze byla však dnes podle agentury jen hrstka turistů. Turisté nyní mohou cestovat do tří přímořských provincií, které byly infekcí méně zasažené.

Egypt znovu ožívá.

V Egyptě se od doby, kdy se zde objevily první případy koronaviru, nakazilo přes 68.000 lidí, více než 2900 pacientů v souvislosti s covidem-19 zemřelo.

I když jsou cesty do země povoleny, mnoho aerolinek do této severoafrické země ještě provoz neobnovilo, lety do Egypta zatím nejsou ani v rozpisu na nejbližší dny pražského letiště. Oba terminály pro přílety letiště v Káhiře zely dnes ráno prázdnotou, podle informačních tabulí v hale se ale později očekávaly přílety z francouzského Toulouse, Kuvajtu, Tuniska a Ománu. Z Káhiry dnes startovalo 16 letů.

Podle egyptské vlády tvoří turismus pět procent příjmů země, analytici ale tvrdí, že jde až o 15 procent, pokud se započítají pracovní místa a nepřímé investice související se sektorem cestovního ruchu.

Podle AFP se zatím pro turisty otevřely jen tři egyptské přímořské provincie, a to Jižní Sinaj a Rudé moře na východě a středomořské Matrú na severu země, které zaznamenaly nízké počty nakažených koronavirem. Z dalších turisticky navštěvovaných míst se otevřelo také Egyptské muzeum v Káhiře.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Kiwi.com: Češi v létě cestovali nejvíce od začátku pandemie

Češi v létě cestovali skoro jako před pandemií. Rezervace letenek, které od začátku června do konce srpna provedli čeští klienti, se vyšplhaly na 95 procent z celkového počtu cest, které se uskutečnily ve stejném období roku 2019....

Číst více