Egypt znovu ožívá. Obnovil mezinárodní lety

Egypt ode dneška povolil mezinárodní lety a otevřel nejdůležitější turistické atrakce včetně slavných pyramid v Gíze, které byly kvůli šíření koronaviru přes tři měsíce uzavřené, píše agentura Reuters. Na obvykle zaplněném prostranství před hrobkami králů v Gíze byla však dnes podle agentury jen hrstka turistů. Turisté nyní mohou cestovat do tří přímořských provincií, které byly infekcí méně zasažené.

Egypt znovu ožívá.

V Egyptě se od doby, kdy se zde objevily první případy koronaviru, nakazilo přes 68.000 lidí, více než 2900 pacientů v souvislosti s covidem-19 zemřelo.

I když jsou cesty do země povoleny, mnoho aerolinek do této severoafrické země ještě provoz neobnovilo, lety do Egypta zatím nejsou ani v rozpisu na nejbližší dny pražského letiště. Oba terminály pro přílety letiště v Káhiře zely dnes ráno prázdnotou, podle informačních tabulí v hale se ale později očekávaly přílety z francouzského Toulouse, Kuvajtu, Tuniska a Ománu. Z Káhiry dnes startovalo 16 letů.

Podle egyptské vlády tvoří turismus pět procent příjmů země, analytici ale tvrdí, že jde až o 15 procent, pokud se započítají pracovní místa a nepřímé investice související se sektorem cestovního ruchu.

Podle AFP se zatím pro turisty otevřely jen tři egyptské přímořské provincie, a to Jižní Sinaj a Rudé moře na východě a středomořské Matrú na severu země, které zaznamenaly nízké počty nakažených koronavirem. Z dalších turisticky navštěvovaných míst se otevřelo také Egyptské muzeum v Káhiře.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Letiště Praha

Letiště Praha nabere až 200 nových zaměstnanců 

Letiště Praha v letošním roce plánuje odbavit dvojnásobek cestujících oproti roku 2021.  S předpokládaným nárůstem provozu je pro zachování komfortu nutné navýšit počet spolupracovníků, a to až o 200 zaměstnanců a o desítky pracovníků na dlouhodobé brigády formou dohod mimo...

Číst více