×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Egypt znovu ožívá. Obnovil mezinárodní lety

Egypt ode dneška povolil mezinárodní lety a otevřel nejdůležitější turistické atrakce včetně slavných pyramid v Gíze, které byly kvůli šíření koronaviru přes tři měsíce uzavřené, píše agentura Reuters. Na obvykle zaplněném prostranství před hrobkami králů v Gíze byla však dnes podle agentury jen hrstka turistů. Turisté nyní mohou cestovat do tří přímořských provincií, které byly infekcí méně zasažené.

Egypt znovu ožívá.

V Egyptě se od doby, kdy se zde objevily první případy koronaviru, nakazilo přes 68.000 lidí, více než 2900 pacientů v souvislosti s covidem-19 zemřelo.

I když jsou cesty do země povoleny, mnoho aerolinek do této severoafrické země ještě provoz neobnovilo, lety do Egypta zatím nejsou ani v rozpisu na nejbližší dny pražského letiště. Oba terminály pro přílety letiště v Káhiře zely dnes ráno prázdnotou, podle informačních tabulí v hale se ale později očekávaly přílety z francouzského Toulouse, Kuvajtu, Tuniska a Ománu. Z Káhiry dnes startovalo 16 letů.

Podle egyptské vlády tvoří turismus pět procent příjmů země, analytici ale tvrdí, že jde až o 15 procent, pokud se započítají pracovní místa a nepřímé investice související se sektorem cestovního ruchu.

Podle AFP se zatím pro turisty otevřely jen tři egyptské přímořské provincie, a to Jižní Sinaj a Rudé moře na východě a středomořské Matrú na severu země, které zaznamenaly nízké počty nakažených koronavirem. Z dalších turisticky navštěvovaných míst se otevřelo také Egyptské muzeum v Káhiře.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Boj o udržení slotů nutí dopravce v EU létat s poloprázdnými letadly

Evropské aerolinky v zimních měsících létají s téměř prázdnými letadly. A to jen proto, aby si kýžená místa pro vzlety a přistání, takzvané sloty, na letištích udržely i v době, kdy je poptávka po cestování slabší. Nedávná publicita kolem požadavku na...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Počet pasažérů Smartwings loni dosáhl 2,7 milionu!

Letecká společnost Smartwings loni na svých pravidelných linkách a charterových letech přepravila více než 2,5 milionu (2 529 611) cestujících, meziročně o 199 % více. Dalších 159 tisíc cestujících společnost přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce....

Číst více
Foto: Letiště Praha

Letiště Praha loni odbavilo bezmála 4,4 milionu cestujících

Letiště Václava Havla Praha loni odbavilo téměř o pětinu více cestujících než v roce 2020, počet pohybů letadel narostl o třináct procent. Nejvíce cestujících z Prahy zamířilo do Španělska, Řecka a Itálie, z konkrétních měst pak přímými lety nejčastěji do Amsterdamu,...

Číst více