Egypt naočkoval proti covidu zaměstnance letovisek u Rudého moře

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Všichni zaměstnanci v cestovním ruchu v letoviscích na egyptském pobřeží Rudého moře již byli naočkování proti covidu-19. Informovalo o tom egyptské ministerstvo turistiky. To podle serveru Egypt Today rovněž připomnělo, že i turisté se mohou nechat v zemi očkovat. Stačí, když se zaregistrují přes portál ministerstva zdravotnictví a pak navštíví některé z několika stovek místních očkovacích center.

Egyptská vláda oznámila, že očkováni jsou všichni zaměstnanci hotelů, restaurací, kaváren i obchodů se suvenýry na jihu Sinajského poloostrova a na pobřeží Rudého moře. Do konce června by v těchto oblastech měli být očkováni proti covidu-19 také všichni obyvatelé.

Začalo rovněž očkování pracovníků v cestovním ruch v dalších turisty vyhledávaných lokalitách, jako jsou Káhira, Luxor, Asuán či Gíza s proslulými pyramidami.

„Očkování personálu není jediným opatřením, které jsme přijali, aby turisté mohli opět přijet bezpečně obdivovat naše skvosty,“ uvedlo ministerstvo turistiky. Dalšími jsou třeba hygienická opatření v hotelích a restauracích, která jsou pravidelně kontrolována.

Cestovní ruch po pandemii covidu-19 v Egyptě oživuje. Zatímco letos v lednu tam podle egyptské vlády přijelo 300 000 turistů, v dubnu jich bylo už přes 520 000.

Vakcínu proti covidu-19 dostalo v Egyptě zatím na 2,5 milionu z jeho sto milionů obyvatel.

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

JAR: provoz výletního Modrého vlaku kvůli nehodám přerušen

V Jihoafrické republice včera kvůli opakovaným nehodám přerušili provoz luxusního vlaku mezi Kapským Městem a Pretorií. Jde o výletní soupravu zvanou Modrý vlak, která turisty trasou dlouhou 1 600 kilometrů veze dva dny.

Číst více
Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více