Egypt naočkoval proti covidu zaměstnance letovisek u Rudého moře

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Všichni zaměstnanci v cestovním ruchu v letoviscích na egyptském pobřeží Rudého moře již byli naočkování proti covidu-19. Informovalo o tom egyptské ministerstvo turistiky. To podle serveru Egypt Today rovněž připomnělo, že i turisté se mohou nechat v zemi očkovat. Stačí, když se zaregistrují přes portál ministerstva zdravotnictví a pak navštíví některé z několika stovek místních očkovacích center.

Egyptská vláda oznámila, že očkováni jsou všichni zaměstnanci hotelů, restaurací, kaváren i obchodů se suvenýry na jihu Sinajského poloostrova a na pobřeží Rudého moře. Do konce června by v těchto oblastech měli být očkováni proti covidu-19 také všichni obyvatelé.

Začalo rovněž očkování pracovníků v cestovním ruch v dalších turisty vyhledávaných lokalitách, jako jsou Káhira, Luxor, Asuán či Gíza s proslulými pyramidami.

„Očkování personálu není jediným opatřením, které jsme přijali, aby turisté mohli opět přijet bezpečně obdivovat naše skvosty,“ uvedlo ministerstvo turistiky. Dalšími jsou třeba hygienická opatření v hotelích a restauracích, která jsou pravidelně kontrolována.

Cestovní ruch po pandemii covidu-19 v Egyptě oživuje. Zatímco letos v lednu tam podle egyptské vlády přijelo 300 000 turistů, v dubnu jich bylo už přes 520 000.

Vakcínu proti covidu-19 dostalo v Egyptě zatím na 2,5 milionu z jeho sto milionů obyvatel.

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Shutterstock.com

Dědictví UNESCO lze nejen vidět, ale i ochutnat

Památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO jsou pro turisty neuvěřitelným lákadlem. I proto mnoho destinací na světě vynakládá nemalé finanční prostředky a mnoho sil, aby se některá z jejich pamětihodností na tomto prestižním seznamu objevila. Věděli jste...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Thajsko, Turecko a další ohrožuje riziko další ztracené sezony

Nová ohniska nemoci covid-19 a cestovní omezení odrazují turisty od návratu na thajské pláže či turecké bazary a zastavují oživení v cestovních ruchu. Ten je přitom důležitým zdrojem deviz a velkým zaměstnavatelem pro řadu rozvíjejících se zemí. Rozsah oživení...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Destinace se otevírají, zájezdy nezdražují. Jak dopadne léto?

Zahraniční destinace se podle cestovní agentury Invia chystají na zahájení sezony. Ceny zájezdů jsou prý srovnatelné s rokem 2019, Češi si ale více dopřávají, poptávají lepší hotely a kvalitnější služby. ČTK to řekla mluvčí cestovní agentury Invia...

Číst více