Egypt naočkoval proti covidu zaměstnance letovisek u Rudého moře

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Všichni zaměstnanci v cestovním ruchu v letoviscích na egyptském pobřeží Rudého moře již byli naočkování proti covidu-19. Informovalo o tom egyptské ministerstvo turistiky. To podle serveru Egypt Today rovněž připomnělo, že i turisté se mohou nechat v zemi očkovat. Stačí, když se zaregistrují přes portál ministerstva zdravotnictví a pak navštíví některé z několika stovek místních očkovacích center.

Egyptská vláda oznámila, že očkováni jsou všichni zaměstnanci hotelů, restaurací, kaváren i obchodů se suvenýry na jihu Sinajského poloostrova a na pobřeží Rudého moře. Do konce června by v těchto oblastech měli být očkováni proti covidu-19 také všichni obyvatelé.

Začalo rovněž očkování pracovníků v cestovním ruch v dalších turisty vyhledávaných lokalitách, jako jsou Káhira, Luxor, Asuán či Gíza s proslulými pyramidami.

„Očkování personálu není jediným opatřením, které jsme přijali, aby turisté mohli opět přijet bezpečně obdivovat naše skvosty,“ uvedlo ministerstvo turistiky. Dalšími jsou třeba hygienická opatření v hotelích a restauracích, která jsou pravidelně kontrolována.

Cestovní ruch po pandemii covidu-19 v Egyptě oživuje. Zatímco letos v lednu tam podle egyptské vlády přijelo 300 000 turistů, v dubnu jich bylo už přes 520 000.

Vakcínu proti covidu-19 dostalo v Egyptě zatím na 2,5 milionu z jeho sto milionů obyvatel.

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Země slaví Světový den cestovního ruchu

Den před jedním z nejvýznamnějších českých státních svátků – Dnem české státnosti, připadá na pondělí 27. září Světový den cestovního ruchu. Po roční pauze vynucené problematickou celosvětovou pandemickou situací se oslav a doprovodného programu ujme hostitelská země Pobřeží slonoviny.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více