Novým egyptským ministrem pro cestovní ruch byl jmenován Mohamed Yehia Rashed, zkušený hotelový manažer a někdejší generální ředitel společnosti Al Kharafi Group.
Egyptský úřad pro cestovní ruch dnes v tiskové zprávě informoval, že novým egyptským ministrem pro cestovní ruch byl jmenován Mohamed Yehia Rashed, muž s bohatými zkušenostmi z oboru, zejména pak z hotelnictví. Po studiích turismu a hotelnictví v Káhiře pracoval v hotelovém průmyslu v různých zemích světa. Podstatná část jeho 33leté kariéry byla spojena s hotelovým řetězcem Marriott, pro kterou pracoval v Evropě, ve Spojených státech amerických a v Africe.
V roce 1997 se stal generálním ředitelem nově otevřeného hotelu Marriott v Paříži na světoznámé ulici Champs-Elsysées. Poté, co strávil více než sedm let ve francouzském hlavním městě, se v roce 2004 přestěhoval do Amsterdamu a stal se generálním ředitelem hotelu Renaissance. Po návratu zpět do Egypta byl Rashed jmenován generálním ředitelem společnosti Al Kharafi Group pro cestovní ruch.
Jako od nového ministra pro cestovní ruch se od Rasheda očekává, že zavede inovativní opatření s cílem podpořit rozvoj turismu v Egyptě.
V Jihoafrické republice včera kvůli opakovaným nehodám přerušili provoz luxusního vlaku mezi Kapským Městem a Pretorií. Jde o výletní soupravu zvanou Modrý vlak, která turisty trasou dlouhou 1 600 kilometrů veze dva dny.
Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...
Den před jedním z nejvýznamnějších českých státních svátků – Dnem české státnosti, připadá na pondělí 27. září Světový den cestovního ruchu. Po roční pauze vynucené problematickou celosvětovou pandemickou situací se oslav a doprovodného programu ujme hostitelská země Pobřeží slonoviny.