Dvě pětiny Čechů zrušily plány na dovolenou v cizině

Letošní letní dovolené v zahraničí se kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením vzdaly dvě pětiny Čechů. Místo toho budou většinou cestovat po ČR, jen menšina si zahraniční pobyt odloží na později. Naopak 11 procent lidí se plánů na léto u moře zatím nevzdalo. Vyplynulo to z průzkumu Benefit Plus, kterého se zúčastnila počátkem dubna tisícovka lidí.

Letošní letní dovolené v zahraničí se kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením vzdaly dvě pětiny Čechů

Objednanou dovolenou v cizině podle průzkumu dosud zrušilo 11 procent Čechů, dalších 32 procent cestu do zahraničí jen plánovalo, vzhledem k aktuální situaci ale nepojede. Pětatřicet procent z nich si chce původně plánovaný pobyt u moře nahradit několika kratšími pobyty v ČR, 20 procent plánuje dovolenou v ČR s koupáním a 14 procent pobyt na českých horách. Pětina zatím ale neví, jak si zrušenou dovolenou u moře vynahradí, a osm procent si ji odloží ji na později.

„Je ale pravděpodobné, že s blížícím se létem bude zrušených zájezdů přibývat a kapacity pobytů v Česku se začnou rychle plnit,“ uvedl Václav Kurel, ředitel společnosti Benefit Management, která poskytuje zaměstnanecké benefity pod značkou Benefit Plus.

Ministerstvo pro místní rozvoj koncem března uvedlo, že připravuje nástroj na financování rozvoje domácího cestovního ruchu. Podstatou jsou rekreační poukazy pro zaměstnance a živnostníky, které by se daly odečíst z daňového základu. Opatření by podle ministerstva mělo pomoci firmám, které působí v cestovním ruchu, zmírnit dopady omezení kvůli koronaviru na jejich podnikání.

Podle průzkumu Benefit Plus by příspěvek od zaměstnavatele na dovolenou v Česku uvítalo 68 procent Čechů, naopak 17 procent by ho nevyužilo a 15 procent ho považuje za zbytečný náklad pro firmy. „Po našich zkušenostech s tímto benefitem na Slovensku bych ale doporučil nezavádět ho pro firmy jako povinnost a také omezit počet podmínek čerpání poukazů, aby firmám nevznikla příliš velká administrativní zátěž,“ doplnil Kurel.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Smartwings obnoví linku do Dubaje

Letecká skupina Smartwings dále posiluje na pražském letišti, kde nyní nabízí letecká spojení do téměř 60 destinací. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během...

Číst více
Foto: IVB

Vídeňský roční kupon teď platí i v Innsbrucku či Linci

Jedna jízdenka pro šest rakouských měst. Držitelé ročního kuponu ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu se mohou až do 8. srpna bezplatně svézt MHD v jakémkoli z těchto měst.

Číst více