Dvě pětiny Čechů zrušily plány na dovolenou v cizině

Letošní letní dovolené v zahraničí se kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením vzdaly dvě pětiny Čechů. Místo toho budou většinou cestovat po ČR, jen menšina si zahraniční pobyt odloží na později. Naopak 11 procent lidí se plánů na léto u moře zatím nevzdalo. Vyplynulo to z průzkumu Benefit Plus, kterého se zúčastnila počátkem dubna tisícovka lidí.

Letošní letní dovolené v zahraničí se kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením vzdaly dvě pětiny Čechů

Objednanou dovolenou v cizině podle průzkumu dosud zrušilo 11 procent Čechů, dalších 32 procent cestu do zahraničí jen plánovalo, vzhledem k aktuální situaci ale nepojede. Pětatřicet procent z nich si chce původně plánovaný pobyt u moře nahradit několika kratšími pobyty v ČR, 20 procent plánuje dovolenou v ČR s koupáním a 14 procent pobyt na českých horách. Pětina zatím ale neví, jak si zrušenou dovolenou u moře vynahradí, a osm procent si ji odloží ji na později.

„Je ale pravděpodobné, že s blížícím se létem bude zrušených zájezdů přibývat a kapacity pobytů v Česku se začnou rychle plnit,“ uvedl Václav Kurel, ředitel společnosti Benefit Management, která poskytuje zaměstnanecké benefity pod značkou Benefit Plus.

Ministerstvo pro místní rozvoj koncem března uvedlo, že připravuje nástroj na financování rozvoje domácího cestovního ruchu. Podstatou jsou rekreační poukazy pro zaměstnance a živnostníky, které by se daly odečíst z daňového základu. Opatření by podle ministerstva mělo pomoci firmám, které působí v cestovním ruchu, zmírnit dopady omezení kvůli koronaviru na jejich podnikání.

Podle průzkumu Benefit Plus by příspěvek od zaměstnavatele na dovolenou v Česku uvítalo 68 procent Čechů, naopak 17 procent by ho nevyužilo a 15 procent ho považuje za zbytečný náklad pro firmy. „Po našich zkušenostech s tímto benefitem na Slovensku bych ale doporučil nezavádět ho pro firmy jako povinnost a také omezit počet podmínek čerpání poukazů, aby firmám nevznikla příliš velká administrativní zátěž,“ doplnil Kurel.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Příští zastávka: V limbu

Lidé jsou různí a mají všelijaké libůstky. Platí to i o turistech. Jako z absurdní komedie ale působí nabídka jedné z hongkongských cestovních kanceláří – klienty vábí na okružní spací jízdy autobusem.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Na křídlech Vuelingu od prosince do Amsterodamu

Letecká společnost Vueling zavede od 3. prosince tohoto roku pravidelné spojení mezi Prahou a nizozemským Amsterodamem. Dopravce nabídne lety čtyřikrát týdně, a to vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli. V tiskové zprávě o tom včera informovalo Letiště Praha.

Číst více
Foto: Smartwings

Smartwings zpět na lince do Dubaje. Létat budou denně

Letecká společnost Smartwings včera obnovila přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den letadlem Boeing 737 MAX.

Číst více