Do Tuniska jen s negativním testem. Češi s CK mají výjimku

Do Tuniska bude nutný negativní test na koronavirus, a to pro cesty ze všech zemí. Informovala o tom tuniská tisková agentura TAP, podle níž to oznámil tuniský ministr zdravotnictví. Zatím není jasné, odkdy tato povinnost bude platit. Opatření se ovšem nebude týkat Čechů, kteří do země pojedou s cestovními kancelářemi, uvedla Asociace cestovních kanceláří ČR.

Do Tuniska bude nutný negativní test na koronavirus, a to pro cesty ze všech zemí

„Žádný cestující nebude moci vstoupit do Tuniska, aniž by předložil negativní test na koronavirus, a to bez ohledu na zemi původu,“ řekl na tiskové konferenci tuniský ministr zdravotnictví Muhammad Habíb. Nařízení dosud platilo pro turisty z Francie, Belgie či Británie.

Češi budou moci do Tuniska nadále cestovat s cestovními kancelářemi bez testů na COVID-19, zúčastnit se však budou moci jen organizovaných zájezdů, bez individuálního programu, uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček. Česko si podle něj u tuniského ministerstva zdravotnictví ověřilo, že vyjednaná výjimka stále platí.

České cestovní kanceláře obnovily lety do Tuniska teprve v sobotu. Češi jsou v celoevropském žebříčku návštěvnosti Tuniska podle tamního ministra cestovního ruchu na pátém či šestém místě.

Tunisko znovu otevřelo hranice pro turisty po více než třech měsících koncem června na základě systému semafor, tedy podle epidemické situace v různých zemích. Pro Českou republiku uvolnilo omezení na konci července a ČR zařadilo mezi bezpečné státy na začátku srpna. Od té doby se Češi při cestě do Tuniska i zpět nemuseli prokazovat negativním testem na COVID-19 ani nastoupit do karantény.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: Tuniské hotely se plní, hlavně místními

 

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

JAR: provoz výletního Modrého vlaku kvůli nehodám přerušen

V Jihoafrické republice včera kvůli opakovaným nehodám přerušili provoz luxusního vlaku mezi Kapským Městem a Pretorií. Jde o výletní soupravu zvanou Modrý vlak, která turisty trasou dlouhou 1 600 kilometrů veze dva dny.

Číst více
Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více