Do Tuniska jen s negativním testem. Češi s CK mají výjimku

Do Tuniska bude nutný negativní test na koronavirus, a to pro cesty ze všech zemí. Informovala o tom tuniská tisková agentura TAP, podle níž to oznámil tuniský ministr zdravotnictví. Zatím není jasné, odkdy tato povinnost bude platit. Opatření se ovšem nebude týkat Čechů, kteří do země pojedou s cestovními kancelářemi, uvedla Asociace cestovních kanceláří ČR.

Do Tuniska bude nutný negativní test na koronavirus, a to pro cesty ze všech zemí

„Žádný cestující nebude moci vstoupit do Tuniska, aniž by předložil negativní test na koronavirus, a to bez ohledu na zemi původu,“ řekl na tiskové konferenci tuniský ministr zdravotnictví Muhammad Habíb. Nařízení dosud platilo pro turisty z Francie, Belgie či Británie.

Češi budou moci do Tuniska nadále cestovat s cestovními kancelářemi bez testů na COVID-19, zúčastnit se však budou moci jen organizovaných zájezdů, bez individuálního programu, uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček. Česko si podle něj u tuniského ministerstva zdravotnictví ověřilo, že vyjednaná výjimka stále platí.

České cestovní kanceláře obnovily lety do Tuniska teprve v sobotu. Češi jsou v celoevropském žebříčku návštěvnosti Tuniska podle tamního ministra cestovního ruchu na pátém či šestém místě.

Tunisko znovu otevřelo hranice pro turisty po více než třech měsících koncem června na základě systému semafor, tedy podle epidemické situace v různých zemích. Pro Českou republiku uvolnilo omezení na konci července a ČR zařadilo mezi bezpečné státy na začátku srpna. Od té doby se Češi při cestě do Tuniska i zpět nemuseli prokazovat negativním testem na COVID-19 ani nastoupit do karantény.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: Tuniské hotely se plní, hlavně místními

 

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Země slaví Světový den cestovního ruchu

Den před jedním z nejvýznamnějších českých státních svátků – Dnem české státnosti, připadá na pondělí 27. září Světový den cestovního ruchu. Po roční pauze vynucené problematickou celosvětovou pandemickou situací se oslav a doprovodného programu ujme hostitelská země Pobřeží slonoviny.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více