Do Beskyd začne jezdit skibus z Nového Jičína

Foto: Shutterstock.com Z cílové stanice ve Frenštátu se lyžaři dostanou třeba na Pustevny Foto: Shutterstock.com

Zájemci o lyžování v Beskydech se budou moci nově svézt autobusem na trase Nový Jičín – Příbor – Kopřivnice – Frenštát pod Radhoštěm. Města se na tom dohodla po úspěšném provozu autobusu pro cyklisty. Skibus bude jezdit o víkendech a svátcích a cestující dopraví do lyžařského střediska na Bílé nebo na běžkařské trasy v okolí Bumbálky a Horní Bečvy. Pro ČTK to uvedla mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Linka bude jezdit po stejné trase jako cyklobus, ale v jiné časy. „Bílá je jedno z největších středisek v Beskydech, kde ovšem bývá při vysoké návštěvnosti problém s parkováním, proto věříme, že občané našich měst tuto alternativu rádi využijí. Protože staví také na několika výchozích místech zimních turistických tras, bude zajímavá i pro běžkaře, případně pro pěší,“ uvedl novojičínský místostarosta Ondřej Syrovátka.

O náklady na provoz linky se poměrně podělí všechna zúčastněná města podle počtu obyvatel. Například Nový Jičín za tříměsíční provoz zaplatí 33 000 korun, Kopřivnice 31 000 korun.

„Rozšířený provoz bude testovací a na základě zájmu rozhodneme, jakým způsobem bude zajištěn v následujících obdobích. O cyklobus byl opravdu velký zájem, proto doufáme, že i nové spoje si mezi obyvateli Kopřivnice najdou své příznivce,“ uvedl Richard Petr z kopřivnického odboru rozvoje města.

Syrovátka uvedl, že pokud bude linka úspěšná, příští zimu začne jezdit už od prosince. „Linka bude v provozu až do dubna, kdy ji budou využívat spíše pěší turisté, a v květnu na ni opět naváže cyklobus, který bude jezdit až do konce září,“ uvedla Machková.

Ilustrace: Shutterstock.com

Jízdní řád

Linka bude vyjíždět z Nového Jičína v 07:55 ze zastávky Palackého, ČSAD a v 08:00 z Autobusového nádraží. Pojede přes Příbor, Kopřivnici, Frenštát do Trojanovic (Na Pinduli), Rožnova pod Radhoštěm, na Horní Bečvu, Třeštík, Bumbálku a Bílou. Zpět z Bílé vyjede v 15:10 a do Nového Jičína přijede v 17:00.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nová autobusová linka do polských Beskyd odložena

Z Ostravy do polské části Slezských Beskyd měla v neděli začít jezdit nová autobusová linka. O víkendech a státních svátcích měla jezdit přes Havířov, Český Těšin a Třinec do polských měst a obcí Ustroň, Visla, Jistebná a Javořinka. Jak ale ČTK...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Za zničenou lanovku zajistí kraj na Ještěd autobusovou dopravu

Místo zničené kabinové lanovky bude turisty na Ještěd vozit autobus. Spojení zajistí Liberecký kraj. Turisty by měla linka vozit od konečné tramvaje v Horním Hanychově na parkoviště u Horské chaty Ještědka pod vrcholem. Pokud to půjde, měly...

Číst více