ČSA za týden obnoví provoz na čtyřech linkách

České aerolinie (ČSA) obnoví od pondělí 18. května provoz na čtyřech linkách – půjde o spoje do Paříže, Frankfurtu, Stockholmu a Amsterodamu. Další přibudou o týden později. Na Twitteru o tom informovalo pražské letiště.

České aerolinie příští týden obnoví spoje do Paříže, Frankfurtu, Stockholmu a Amsterodamu

Mluvčí ČSA Vladimíra Dufková už dříve avizovala, že spuštění prvních linek bude závislé na podmínkách cestování do vybraných zemí. V první vlně obnovování provozu jsou tak země, které tolik neomezují vstup cizinců. Od 24. května pak přibudou lety do Kyjeva, o den později do Oděsy a Bukurešti.

ČSA se spuštěním uvedených linek přiřadí k dopravcům, kteří provoz na pražském letišti obnovili již na začátku května. Prvním dopravcem byly aerolinky Eurowings se spoji do Düsseldorfu. Tam létají zatím dvakrát týdně od 3. května. O den později bylo obnoveno každodenní spojení letecké společnosti KLM do Amsterodamu. Vedle toho na letišti bez přerušení fungují spoje do Minsku od společnosti Belavia a do Sofie od Bulgaria Air.

Skupina Smartwings, do které ČSA patří, v březnu zastavila všechny pravidelné letecké spoje z a do Česka, na zemi zůstalo přes 90 procent její flotily. Celá skupina, do níž vedle českých dopravců patří zahraniční divize, tak v dubnu přepravila celkem 4 900 cestujících, což je zhruba jedno procento v porovnání se stejným období loni. Společnost během března a dubna vypravila po dohodě s ministerstvem zahraničí několik repatriačních letů pro české občany v zahraničí a také další spoje pro zdravotnické pomůcky z Číny.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: Stane se cestování nedostupným snem?

 
 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Příští zastávka: V limbu

Lidé jsou různí a mají všelijaké libůstky. Platí to i o turistech. Jako z absurdní komedie ale působí nabídka jedné z hongkongských cestovních kanceláří – klienty vábí na okružní spací jízdy autobusem.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Na křídlech Vuelingu od prosince do Amsterodamu

Letecká společnost Vueling zavede od 3. prosince tohoto roku pravidelné spojení mezi Prahou a nizozemským Amsterodamem. Dopravce nabídne lety čtyřikrát týdně, a to vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli. V tiskové zprávě o tom včera informovalo Letiště Praha.

Číst více
Foto: Smartwings

Smartwings zpět na lince do Dubaje. Létat budou denně

Letecká společnost Smartwings včera obnovila přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den letadlem Boeing 737 MAX.

Číst více