×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Chartery do Egypta od půlky července, Invia očekává růst prodejů

Cestovní agentura Invia očekává zvýšený prodej zájezdů do Egypta na letní termíny, dříve přitom prodávala pobyty hlavně na září a říjen. Země se turistům otevře od 1. července, letecký dopravce Smartwings podle mluvčí Invie Andrey Řezníčkové první let plánuje na 15. července. Lety jsou vypsány zatím do října, uvedla pro ČTK.

Pláž v Hurghadě

Egypt je podle Řezníčkové u klientů Invie po Řecku nejoblíbenější destinací. Loni tam dovolenou strávilo 16 procent jejích zákazníků. V zemi je podle ní stále dobré počasí a let trvá pouze tři a půl hodiny. „Klienti nejčastěji kupují osmidenní pobyt s all inclusive do čtyřhvězdičkového hotelu, přičemž průměrná cena zájezdů do Egypta vychází na 15 000 korun. Momentálně však lze na našem webu podobný zájezd pořídit už kolem 10 000 korun. Češi si v této destinaci také hodně objednávají fakultativní výlety,“ uvedla. Na charterových letech nebude Egypt podle Řezníčkové do konce října vyžadovat žádné poplatky za víza.

Velký zájem o cestu do Egypt eviduje také CK Exim Tours. Většina dotazů se podle jejího obchodního ředitele a mluvčího Petra Kostky týká právě této země a Tuniska. V květnovém průzkumu cestovní kanceláře, kde by chtěli lidé strávit letošní dovolenou, zvítězil podle Kostky rovněž Egypt.

Češi mohou nyní bez omezení cestovat na Slovensko, do Rakouska a do Maďarska. Do Německa mohou jen v odůvodněných případech, při návratu se ale již nemusejí prokazovat testem na COVID-19, nemusejí zůstat ani v karanténě. Podle vládní mapy rizikovosti evropských destinací bude od 15. června možné volně cestovat do větší části Evropy. Test na koronavirus nebo karanténu budou muset dodržet při návratu z Británie nebo Švédska.

U mimoevropských zemí zatím nebyla pravidla stanovena. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a ministra zahraničí Tomáše Petříčka má být řešení přijato na úrovni celé unie. Evropská komise ve čtvrtek doporučila od začátku července postupně rušit zákaz cest cizinců z vnějších zemí do EU. Státy podle ní mají být rozděleny do skupin podle rizika nákazy. Mezi prvními by se mohly hranice otevřít pro Albánii, Bosnu, Černou Horu, Kosovo, Severní Makedonii a Srbsko.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Země slaví Světový den cestovního ruchu

Den před jedním z nejvýznamnějších českých státních svátků – Dnem české státnosti, připadá na pondělí 27. září Světový den cestovního ruchu. Po roční pauze vynucené problematickou celosvětovou pandemickou situací se oslav a doprovodného programu ujme hostitelská země Pobřeží slonoviny.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více