Chartery do Egypta od půlky července, Invia očekává růst prodejů

Cestovní agentura Invia očekává zvýšený prodej zájezdů do Egypta na letní termíny, dříve přitom prodávala pobyty hlavně na září a říjen. Země se turistům otevře od 1. července, letecký dopravce Smartwings podle mluvčí Invie Andrey Řezníčkové první let plánuje na 15. července. Lety jsou vypsány zatím do října, uvedla pro ČTK.

Pláž v Hurghadě

Egypt je podle Řezníčkové u klientů Invie po Řecku nejoblíbenější destinací. Loni tam dovolenou strávilo 16 procent jejích zákazníků. V zemi je podle ní stále dobré počasí a let trvá pouze tři a půl hodiny. „Klienti nejčastěji kupují osmidenní pobyt s all inclusive do čtyřhvězdičkového hotelu, přičemž průměrná cena zájezdů do Egypta vychází na 15 000 korun. Momentálně však lze na našem webu podobný zájezd pořídit už kolem 10 000 korun. Češi si v této destinaci také hodně objednávají fakultativní výlety,“ uvedla. Na charterových letech nebude Egypt podle Řezníčkové do konce října vyžadovat žádné poplatky za víza.

Velký zájem o cestu do Egypt eviduje také CK Exim Tours. Většina dotazů se podle jejího obchodního ředitele a mluvčího Petra Kostky týká právě této země a Tuniska. V květnovém průzkumu cestovní kanceláře, kde by chtěli lidé strávit letošní dovolenou, zvítězil podle Kostky rovněž Egypt.

Češi mohou nyní bez omezení cestovat na Slovensko, do Rakouska a do Maďarska. Do Německa mohou jen v odůvodněných případech, při návratu se ale již nemusejí prokazovat testem na COVID-19, nemusejí zůstat ani v karanténě. Podle vládní mapy rizikovosti evropských destinací bude od 15. června možné volně cestovat do větší části Evropy. Test na koronavirus nebo karanténu budou muset dodržet při návratu z Británie nebo Švédska.

U mimoevropských zemí zatím nebyla pravidla stanovena. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a ministra zahraničí Tomáše Petříčka má být řešení přijato na úrovni celé unie. Evropská komise ve čtvrtek doporučila od začátku července postupně rušit zákaz cest cizinců z vnějších zemí do EU. Státy podle ní mají být rozděleny do skupin podle rizika nákazy. Mezi prvními by se mohly hranice otevřít pro Albánii, Bosnu, Černou Horu, Kosovo, Severní Makedonii a Srbsko.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

JAR: provoz výletního Modrého vlaku kvůli nehodám přerušen

V Jihoafrické republice včera kvůli opakovaným nehodám přerušili provoz luxusního vlaku mezi Kapským Městem a Pretorií. Jde o výletní soupravu zvanou Modrý vlak, která turisty trasou dlouhou 1 600 kilometrů veze dva dny.

Číst více
Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více