Chartery do Egypta od půlky července, Invia očekává růst prodejů

Cestovní agentura Invia očekává zvýšený prodej zájezdů do Egypta na letní termíny, dříve přitom prodávala pobyty hlavně na září a říjen. Země se turistům otevře od 1. července, letecký dopravce Smartwings podle mluvčí Invie Andrey Řezníčkové první let plánuje na 15. července. Lety jsou vypsány zatím do října, uvedla pro ČTK.

Pláž v Hurghadě

Egypt je podle Řezníčkové u klientů Invie po Řecku nejoblíbenější destinací. Loni tam dovolenou strávilo 16 procent jejích zákazníků. V zemi je podle ní stále dobré počasí a let trvá pouze tři a půl hodiny. „Klienti nejčastěji kupují osmidenní pobyt s all inclusive do čtyřhvězdičkového hotelu, přičemž průměrná cena zájezdů do Egypta vychází na 15 000 korun. Momentálně však lze na našem webu podobný zájezd pořídit už kolem 10 000 korun. Češi si v této destinaci také hodně objednávají fakultativní výlety,“ uvedla. Na charterových letech nebude Egypt podle Řezníčkové do konce října vyžadovat žádné poplatky za víza.

Velký zájem o cestu do Egypt eviduje také CK Exim Tours. Většina dotazů se podle jejího obchodního ředitele a mluvčího Petra Kostky týká právě této země a Tuniska. V květnovém průzkumu cestovní kanceláře, kde by chtěli lidé strávit letošní dovolenou, zvítězil podle Kostky rovněž Egypt.

Češi mohou nyní bez omezení cestovat na Slovensko, do Rakouska a do Maďarska. Do Německa mohou jen v odůvodněných případech, při návratu se ale již nemusejí prokazovat testem na COVID-19, nemusejí zůstat ani v karanténě. Podle vládní mapy rizikovosti evropských destinací bude od 15. června možné volně cestovat do větší části Evropy. Test na koronavirus nebo karanténu budou muset dodržet při návratu z Británie nebo Švédska.

U mimoevropských zemí zatím nebyla pravidla stanovena. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a ministra zahraničí Tomáše Petříčka má být řešení přijato na úrovni celé unie. Evropská komise ve čtvrtek doporučila od začátku července postupně rušit zákaz cest cizinců z vnějších zemí do EU. Státy podle ní mají být rozděleny do skupin podle rizika nákazy. Mezi prvními by se mohly hranice otevřít pro Albánii, Bosnu, Černou Horu, Kosovo, Severní Makedonii a Srbsko.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Shutterstock.com

Egypt naočkoval proti covidu zaměstnance letovisek u Rudého moře

Všichni zaměstnanci v cestovním ruchu v letoviscích na egyptském pobřeží Rudého moře již byli naočkování proti covidu-19. Informovalo o tom egyptské ministerstvo turistiky. To podle serveru Egypt Today rovněž připomnělo, že i turisté se mohou nechat v zemi očkovat. Stačí,...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Dědictví UNESCO lze nejen vidět, ale i ochutnat

Památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO jsou pro turisty neuvěřitelným lákadlem. I proto mnoho destinací na světě vynakládá nemalé finanční prostředky a mnoho sil, aby se některá z jejich pamětihodností na tomto prestižním seznamu objevila. Věděli jste...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Thajsko, Turecko a další ohrožuje riziko další ztracené sezony

Nová ohniska nemoci covid-19 a cestovní omezení odrazují turisty od návratu na thajské pláže či turecké bazary a zastavují oživení v cestovních ruchu. Ten je přitom důležitým zdrojem deviz a velkým zaměstnavatelem pro řadu rozvíjejících se zemí. Rozsah oživení...

Číst více