Cestovky si chválí prodej zájezdů na léto

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Prodeje zájezdů na léto se podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) vyvíjejí velmi dobře. Očekávají, že letošní sezona bude výrazně úspěšnější než minulá. Lidé už si zvykli na protiepidemická opatření, jako jsou roušky či testy, roste také počet naočkovaných, což cestování pomáhá. Vyšší poptávka je po destinacích, které už zveřejnily, jaké podmínky pro turisty v nich budou v létě platit.

Klienti CK Čedok podle její mluvčí Evy Němečkové plánují dovolenou strávit nejčastěji v Řecku, chystají se také do Turecka, kam se loni nedostali. Kvůli omezeným možnostem cestování v minulém roce si mnoho příznivců získalo Bulharsko, z čehož bude letos profitovat. „Velký zájem je i o Albánii, která už vydala prohlášení, že po turistech nebude vyžadovat očkování ani negativní testy na koronavirus,“ řekla.

Prodeje letních dovolených jsou podle Němečkové v posledních týdnech velmi dobré, poptávka je také po poznávacích zájezdech, kterých se kvůli pandemii loni prodalo málo. „Lidé, kteří si loni dovolenou odepřeli, letos už k moři budou chtít odjet. Zároveň si ale velmi oblíbili Českou republiku, ještě si tak pravděpodobně dopřejí druhou dovolenou v tuzemsku,“ doplnila Němečková.

I podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové prodejní statistiky napovídají, že letošní léto bude silnější než loňské. Pomáhají tomu nové nabídky CK, které poskytují různé záruky, vyžadují nízké zálohy. Další dobrou zprávu pro obnovu turismu jsou podle Řezníčkové chystané tzv. covidové pasy. Navíc jednotlivé země odkrývají nástroje na podporu cestovního ruchu. „Malta nabídne hotelům kapesné pro jejich zákazníky, zatím nejspíše pro prvních 35 tisíc turistů,“ řekla. Doplnil, že pokud bude mít projekt úspěch, země na něj zřejmě přidá další peníze.

Mluvčí CK Exim Tours Petr Kostka upozornil, že v loňské sezoně bylo možné prodávat jen několik destinací, letošek podle něj tak bude mnohem vydařenější. Největší zájem je podle něj o zájezdy do Egypta, Turecka, Řecka a Tuniska. Nejžádanější jsou čtyř- a pěti hvězdičkové hotely s nabídkou all inclusive.

„Zájem klientů je momentálně velký, a to jak o aktuální zájezdy do exotiky, tak také směrem k letní sezoně. Díky tomu začneme od května létat také z brněnského a ostravského letiště. Na obou letištích se chystáme otevřít vlastní testovací laboratoř pro naše klienty, stejně jako již několik měsíců funguje v Praze,“ zmínil mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. Pro zákazníky to podle něj bude výrazné usnadnění a cestování se tak stane pohodlnější, protože nebudou muset odlétat jen z Prahy.

Podle mluvčího společnosti Student Agency Aleše Ondrůje, která prodává zájezdy prostřednictvím portálu Dovolena.cz, v poptávce převažuje Chorvatsko. „Od loňska tam zájezdy vypravujeme žlutými vlaky RegioJet a počet prodaných jízdenek je aktuálně vyšší než 15 tisíc a denně se prodá několik stovek dalších jízdenek na letní spoje. Z ostatních destinací je na letní měsíce v podstatě poptávka po podobných destinacích, jako tomu bylo v minulosti – tedy Řecko, Turecko a Španělsko,“ dodal.

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Shutterstock.com

Jak řešit covid na cestách

Mezi nejvyhledávanější destinace pro letošní leteckou dovolenou patří Bulharsko, Řecko, Španělsko, Turecko či Egypt. V době covidové pandemie nás zde mohou potkat dva druhy komplikací. Jedná se o samotné onemocnění koronavirem, nebo nařízenou karanténu, do které ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ministerstvo zdravotnictví: Na Rusko a Tunisko zapomeňte!

Od zítřka bude novým ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví zakázáno cestování do Ruska, od začátku příštího týdne pak i do Tuniska. Důvodem je šíření mutací koronaviru. Tunisko podle cestovních kanceláří patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů pro letní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Plně očkovaní turisté budou moci do Egypta bez testu

Egypt umožní do země bez nutnosti PCR testu vstoupit těm cestovatelům, kteří jsou plně naočkovaní. Oznámilo to ve čtvrtek egyptské ministerstvo zdravotnictví. Návštěvníci severoafrické země se budou muset prokázat certifikátem, že nejméně dva týdny před...

Číst více