Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Vážení čtenáři,

Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve vybraných vydáních tištěného měsíčníku Komora.

A to jak v podobě zpráv a článků, tak také formou podcastů na portálu Komoraplus.cz. Zajímá vás například, jak to bude s novým zákonem o cestovním ruchu? V tom případě nesmíte minout podcast s Martinem Jiránkem, poradcem ministra pro místní rozvoj, o nejbližší budoucnosti cestovního ruchu v ČR a připravovaném zákonu https://komoraplus.cz/2022/06/15/cestovni-ruch-nechce-absolutni-viteze-ani-porazene/.

Cestovní ruch potřebuje být vidět a slyšet na úrovni všech ostatních odvětví průmyslu a ekonomiky České republiky. Před pandemií zaměstnával téměř čtvrt milionu lidí a do veřejných rozpočtů přinášel více než 120 miliard. Je tedy pro ekonomiku stejně důležitý jako celý primární sektor zemědělství, sadařství, lesnictví a rybářství. Přesto zůstává stále tak trochu v pozadí. Nemá na odpovědném ministerstvu ani svého náměstka, natož vlastní ministerstvo. Dali jsme si za úkol vytvořit cestovnímu ruchu odpovídající prostor a publicitu, dostat jeho problematiku a problémy za rámec oborové B2B komunikace, která je sice důležitá, ale pro posun cestovního ruchu to nestačí.

Dobrou zprávou pro vás – naše věrné čtenáře – je, že vy, kteří jste se na tomto portálu zaregistrovali, budete i nadále dostávat newsletter. Nebude již pravidelně každý týden, ale vždy, když se na portálu Komoraplus.cz objeví zprávy důležité pro cestovní ruch a vaši práci. Dále se budeme věnovat také odborným diskusním snídaním ze seriálu „COTakhle snídani na téma….“, jejich kalendář brzy najdete také na portálu Komoraplus.cz. Stejně tak bude pokračovat Velká cena cestovního ruchu, abychom každý rok ocenili to dobré, co v cestovním ruchu průběžně vzniká.

Za tým COT group

Eva Frindtová

 

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Shutterstock.com

JAR: provoz výletního Modrého vlaku kvůli nehodám přerušen

V Jihoafrické republice včera kvůli opakovaným nehodám přerušili provoz luxusního vlaku mezi Kapským Městem a Pretorií. Jde o výletní soupravu zvanou Modrý vlak, která turisty trasou dlouhou 1 600 kilometrů veze dva dny.

Číst více
Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Země slaví Světový den cestovního ruchu

Den před jedním z nejvýznamnějších českých státních svátků – Dnem české státnosti, připadá na pondělí 27. září Světový den cestovního ruchu. Po roční pauze vynucené problematickou celosvětovou pandemickou situací se oslav a doprovodného programu ujme hostitelská země Pobřeží slonoviny.

Číst více