Boskovice centrem zážitků

Turisticky vyhledávaným cílem je město Boskovice, které vzniklo z podhradí opevněného sídla starého feudálního rodu Boskoviců. Městu dominují restaurované zříceniny hradu, který je, stejně jako blízký zámek, v majetku rodiny Mensdorff-Pouilly.

 Zámek s rozlehlým parkem představuje pro veřejnost ukázku bytové kultury a umění empiru. Z historických památek lze jmenovat renesanční radnici, trojlodní gotický chrám sv. Jakuba Staršího, hřbitovní kostel aj. K výjimečnosti a originalitě turistické nabídky přispívají dochované a pro návštěvníky zpřístupněné židovské památky – synagoga maior, rituální lázně mikve a židovský hřbitov.

 Boskovicko je však i skvělou destinací pro aktivní zážitky. Zábavu a poučení najdeme ve westernovém městečku Wild West City, které přibližuje atmosféru drsného amerického Západu. Aktivní sportovní vyžití nabízí golfové hřiště v nedalekém Kořenci a pro milovníky cyklistiky jsou připraveny cyklistické stezky a singltraily v nově vybudovaném areálu Sportpark Boskovice.

 V této turisticky atraktivní lokalitě najdeme i místa pro gurmány s nabídkou dobrého jídla a wellness služeb. V blízkosti pivovaru Černá Hora se nachází hotel s nabídkou komfortního ubytování, wellnessového centra a zážitkovou gastronomií. Wellnessové centrum nabízí Saunový svět, Vodní spa, bazén s masážními tryskami, vířivku, tepidarium, Kneippův chodník, ledovou studnu, pivní lázně a různé druhy masáží. Hotel láká na zajímavou atmosféru, kterou se prolíná historie, moderní funkčnost a komfort. Gurmány a milovníky dobrého jídla potěší nabídka hotelové restaurace, která nabízí vynikající pokrmy, skvělá piva a pivní speciality. Zážitkem jsou speciality, které jsou připravované z masa dováženého z nedaleké pštrosí farmy Doubravice nad Svitavou, jedné z největších farem v chovu pštrosa dvojprstého (afrického). Velkým gurmánským zážitkem je nabídka husích specialit z hus, které se chovají na husí farmě Tovačov.

Milovníci piva mohou navštívit pivovar Černá Hora ze 13. století. Turisticky atraktivní jsou blízké zámky v Rájci-Jestřebí, Kunštátě a Letovicích, stejně jako nádherná příroda CHKO Moravský kras. Město Boskovice a jeho okolí je skvělým místem pro zážitkový cestovní ruch, který pestrou nabídkou atraktivit a kvalitních služeb uspokojí potřeby širokého spektra turistů.

Foto: Shutterstock.com

Mgr. Věra FišerováVysoká škola hotelová v Praze
odborná asistentka katedry cestovního ruchu
fiserova@vsh.cz
 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nahlédnutí do Rakouska

V závěrečném díle našeho miniseriálu o přeshraničních stezkách k našim sousedům se podíváme do Rakouska. Podmínky vstupu k našim jižním sousedům jsou obdobné jako do Polska. Ke vstupu je potřeba mít potvrzení o očkování, testu, případně prodělaném covidu. A pak už...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Bavorský les: Nenocujte v chráněné přírodě

V německém národním parku Bavorský les, který sousedí se Šumavou, se v poslední době zvýšil počet lidí, kteří nocují na zakázaných místech chráněného území. Podobný trend pozorují i zástupci Národního parku Šumava na české straně. Za nocování...

Číst více