Benátská radnice představila 34 senzorů, jejichž pomocí bude město na laguně monitorovat počet turistů. Generální zkouškou systému je karneval, který ve městě na laguně začal minulou sobotu a končí 25. února. Úkolem senzorové sítě je předvídat a usměrňovat pohyb návštěvníků.
Senzory úřady umístily ve velké většině na místech, kudy turisté nejvíce procházejí. Systém kamer a optických čidel přenáší čtyřikrát do vteřiny data do řídícího centra, kde jsou zpracována. Lze tak zjistit hustotu lidí na daném místě a jak rychle se pohybují.
„(Systém) nám umožňuje identifikovat nejzalidněnější trasy a podle toho toky lidí usměrnit,“ vysvětlila městská radní Paola Marová, která má na starosti turistický ruch.
Systém zachovává soukromí turistů – senzory nesnímají obraz, pouze obrysy. Dokážou ovšem například určit výšku návštěvníků a rozlišit tak, zda se jedná o dospělého, nebo o dítě. Monitorují také pohyb přístrojů připojených k internetu, z čehož město vyvozuje, kolik času majitel přístroje ve městě na laguně strávil a zda a jak často se sem vrací.
Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...
Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.
Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.