Barevná i sportovní zima v Dominikánské republice

Zatímco do tuzemska tento týden dorazily mrazivé teploty, nejoblíbenější turistická destinace v Karibiku ožívá barvami. V celé řadě měst Dominikánské republiky totiž začaly první únorovou neděli barevné karnevaly. A do letoviska Cabarete se zase sjíždějí vyznavači kiteboardingu, windsurfingu a paddle boardingu, aby se utkali o titul Master of the Ocean.

Zatímco do tuzemska tento týden dorazily mrazivé teploty, nejoblíbenější turistická destinace v Karibiku ožívá barvami

Počátky dominikánských karnevalů se datují do koloniálních dob kolem roku 1520 a navazují především na španělskou tradici. Karnevaly ožily hned na začátku února města La Vega a Santiago ve vnitrozemí ostrova. Odtud pak barevné oslavy pokračují na severní pobřeží do Montecristi, Puerto Plata, do města Constanza v pohoří Cordillera Central a do vesniček na poloostrově Samaná. V sobotu 3. března 2018 projde karnevalový průvod letoviskem Punta Cana a v neděli 4. března pobřežní promenádou v Santo Domingu.

Milovníci vodních sportů se zase začínají sjíždět do letoviska Cabarete, které je vzdálené půl hodiny od Puerto Plata. Každý rok na konci února zde totiž profesionální i amatérští vyznavači kiteboardingu, windsurfingu a stand up paddle boardingu soupeří o titul Master of the Ocean. Letos se šampionát uskuteční v sobotu 24. února.

Další výraznou sportovní událostí, kterou bude Dominikánská republika hostit poprvé v historii, se stane prestižní golfový turnaj PGA Tour 2018. Turnaj proběhne ve dnech 19.–25. března na hřišti Los Corales Golf Club. Výběr této karibské destinace pro pořádání turnaje přitom není nijak náhodný, jelikož zde najdeme přes třicet golfových hřišť projektovaných světoznámými designéry. Hřiště Teeth of the Dog, které je součástí resortu Casa de Campo u La Romana na jihovýchodě země, se dokonce umístilo v žebříčku časopisu Golf Digest ve světové top 100 na 27. pozici.

Foto: Dominikánská Republika

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Žilinský kraj s dětmi: hrady, jeskyně, skanzeny i aquaparky na jeden výlet

Žilinský kraj s dětmi: Oravský hrad, Vlkolínec, Demänovská jeskyně i aquaparky Tatralandia a Bešeňová. Tipy, ceny a otevírací doby na rok 2026.

Číst více

Na kole podél severního Jadranu: cyklostezky spojují Bibione, Caorle, Jesolo i Grado

Cyklostezky severního Jadranu 2026: trasy mezi Bibione, Caorle, Jesolo, Grado a Lignano, délky, půjčovny kol a tipy na výlet.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Fuerteventura: pláže jako z plakátu a ostrov Lobos, kam se dnes chodí jen s povolením

Fuerteventura 2026: nejlepší pláže, výlet na ostrov Lobos (nutné povolení LoboPass), muzea soli a sýra, ceny a otevírací doby.

Číst více