Bavorsko i Plzeňský kraj věří, že nejdřív obnoví příhraniční ruch

Hned po opadnutí druhé koronavirové vlny se rychle a nejvíc nastartuje příhraniční cestovní ruch. Věří v to jak Bavorsko, tak Plzeňský kraj. Německá turistická střediska, obchody i obce jsou silně závislé na českých občanech z příhraničí a obráceně. Bavorská i česká města doufají, že budou možné vánoční trhy, které mají začít o víkendu 28. a 29. listopadu. ČTK to řekla koordinátorka česko-bavorské spolupráce Simona Finková ze Zemského úřadu v Regenu. 

Vánoční trhy v německo-českém příhraničí by se měly uskutečnit

„Jsou (vánoční trhy) venku, dá se tam zajistit odstup, stánky budou víc od sebe. Nošení roušek by tam nemělo být problémem (i v Německu), běžně se nosí šály. Dalo by se to zrealizovat, pokud to číslo (nakažených) neexploduje,“ uvedla. Města teď čekají na 2. listopad a pak spustí kampaň. „Všichni partneři mi napsali, že trhy nějak omezeně budou. Budeme se snažit, aby se tam mohli jet lidé podívat a nakoupit si,“ uvedla. Podle ní jezdí také Němci hodně na trhy do Česka – například do Chebu, kde bývá 80 procent Němců, Českého Krumlova, Prahy a Karlových Varů. 

Koordinátorka česko-bavorské spolupráce míní, že pokud se cestovní ruch obnoví, tak první krůček bude ten přeshraniční. Například bavorské lyžařské centrum Velký Javor doufá, že to bude co nejdříve, protože Češi tvoří polovinu až 60 procent návštěvníků. Na nedostatek Čechů si stěžují také obchody u hranic.

„Snažíme se teď propagovat venkovní cestovní ruch, tedy vánoční trhy, běžkaření a lyžování. Dají se udělat omezení v kabinkách, rozestupy na sedačkách a další, na což se provozovatelé připravují,“ uvedla Finková. Podle ní bude víc lidí, kteří měli namířeno do Alp, zůstávat doma z finančních i bezpečnostních důvodů. „Nárůst příhraniční turistiky v zimě by měl být. Lidé nepojedou daleko a vyrazí jen na jeden nebo pár dní. Budou se bát hotelů,“ řekla. Podle ní boom nastane okamžitě poté, až počty nakažených klesnu na rozumnou mez. „Němci nemají náladu někam létat a být dlouho v uzavřeném prostoru se spoustou lidí. Ta situace nahrává (oboustranné turistice),“ uvedla koordinátorka. 

Německo zařadilo Česko od 25. září mezi rizikové oblasti. Návštěvník, který nemá výjimku (například pendleři) a neprokáže se negativním testem na covid-19, musí na 14 dnů do karantény.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více