Augustine hotel a Nadační fond Lidé Lidem poděkovaly lidem v první linii

  • Prohlédnout galerii (4 fotografií)

 V době, kdy se Česko potýká s následky koronavirové krize a pražské hotely bojují s nedostatkem turistů, se hotel Augustine Prague na Malé Straně rozhodl otevřít své prostory a společně s Nadačním fondem Lidé Lidem zorganizoval na konci července akci pro potěšení zdravotníků a hasičů, kteří v boji s novým koronavirem nasazují své zdraví ve prospěch nás všech.  

Hotel Augustine Prague a nadace Lidé Lidem poděkovali hrdinům z první linie boje proti pandemii koronaviru

Dne otevřených dveří s bohatým programem se zúčastnilo přes 100 zdravotníků z nemocnice Bulovka, Na Františku a Vinohradské nemocnice a také hasiči z požární stanice Pražského hradu. Hosté měli možnost užít si prohlídku augustiniánského kláštera a kostela Sv. Tomáše pod vedením augustiniánského mnicha Juana či zhlédnout taneční představení umělců, kteří se podíleli na natáčení děkovného videa Lidé Lidem – primabaleríny Národního divadla Nikoly Márové za doprovodu klavíristy Jana Mára a čelisty Filipa Halečka a silovou akrobacií ženského dua Kristýny Stránské a Martiny Illichové. Odpoledne zpestřila i prohlídka hotelu a tradiční svatotomášské občerstvení. 

„Jsme pyšní, že se nám podařilo, společně s nadací Lidé Lidem a našimi Augustiniány pod vedením otce Juana, uspořádat pohodové a zajímavé odpoledne pro naše zdravotníky a hasiče. Víme, jak důležitá je jejich práce a nesmírně si jí vážíme. Jsme rádi, že jsme jim mohli poděkovat a potěšit je v této nelehké době,“ uvedla obchodní ředitelka hotelu Pavla Engel. „Máme radost, že se všichni hosté s radostí účastnili prohlídek jak prostor hotelu, tak objevování zákoutí Augustiniánského kláštera s mnichem Juanem a vesele se fotili v naší zahradě,“ dodala. Díky Instagrafu měli hosté možnosti si snímky na památku hned vytisknout. A co víc, každá desátá fotografie byla výherní. Všechny fotky jsou k dohledání na instagramu pod #augustineprague a #lidelidem. 

[fotogalerie2]

Současně s programem pro hrdiny z první linie byl odstartován benefiční prodej fotografií pořízených během natáčení děkovného videa Lidé Lidem. Prodej dále běží na webových stránkách nadace www.lide-lidem.com. Částka vytěžená z prodeje fotografií bude sloužit k výrobě putovní výstavy projektu Lidé Lidem společně s kulturním programem předních českých umělců a poputuje tam, kam se běžně kultura nedostane – nemocnice, domovy seniorů a další místa. V rámci dne otevřených dveří projevily pražské nemocnice zájem o promítání videa a umístění výstavy ve svých prostorách a podpořily tak jednohlasně myšlenku šíření kultury do míst, kde ji běžně nevyhledáváme, ale je jí zde potřeba.  

Mateřská hotelová společnost Augustinu, Marriott International, je celosvětově známá svým programem Take Care, v rámci kterého se stará o spokojenost a zdraví svých zaměstnanců a hostů. „Hotel Augustine se ztotožňuje s těmito hodnotami a proto je pro jeho zaměstnance tak důležité poděkovat všem, kteří se v první linii starají o zdraví a bezpečnost lidí,“ uzavřela Pavla Engel.

Foto: Hotel Augustine Prague

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více