Augustine hotel a Nadační fond Lidé Lidem poděkovaly lidem v první linii

  • Prohlédnout galerii (4 fotografií)

 V době, kdy se Česko potýká s následky koronavirové krize a pražské hotely bojují s nedostatkem turistů, se hotel Augustine Prague na Malé Straně rozhodl otevřít své prostory a společně s Nadačním fondem Lidé Lidem zorganizoval na konci července akci pro potěšení zdravotníků a hasičů, kteří v boji s novým koronavirem nasazují své zdraví ve prospěch nás všech.  

Hotel Augustine Prague a nadace Lidé Lidem poděkovali hrdinům z první linie boje proti pandemii koronaviru

Dne otevřených dveří s bohatým programem se zúčastnilo přes 100 zdravotníků z nemocnice Bulovka, Na Františku a Vinohradské nemocnice a také hasiči z požární stanice Pražského hradu. Hosté měli možnost užít si prohlídku augustiniánského kláštera a kostela Sv. Tomáše pod vedením augustiniánského mnicha Juana či zhlédnout taneční představení umělců, kteří se podíleli na natáčení děkovného videa Lidé Lidem – primabaleríny Národního divadla Nikoly Márové za doprovodu klavíristy Jana Mára a čelisty Filipa Halečka a silovou akrobacií ženského dua Kristýny Stránské a Martiny Illichové. Odpoledne zpestřila i prohlídka hotelu a tradiční svatotomášské občerstvení. 

„Jsme pyšní, že se nám podařilo, společně s nadací Lidé Lidem a našimi Augustiniány pod vedením otce Juana, uspořádat pohodové a zajímavé odpoledne pro naše zdravotníky a hasiče. Víme, jak důležitá je jejich práce a nesmírně si jí vážíme. Jsme rádi, že jsme jim mohli poděkovat a potěšit je v této nelehké době,“ uvedla obchodní ředitelka hotelu Pavla Engel. „Máme radost, že se všichni hosté s radostí účastnili prohlídek jak prostor hotelu, tak objevování zákoutí Augustiniánského kláštera s mnichem Juanem a vesele se fotili v naší zahradě,“ dodala. Díky Instagrafu měli hosté možnosti si snímky na památku hned vytisknout. A co víc, každá desátá fotografie byla výherní. Všechny fotky jsou k dohledání na instagramu pod #augustineprague a #lidelidem. 

[fotogalerie2]

Současně s programem pro hrdiny z první linie byl odstartován benefiční prodej fotografií pořízených během natáčení děkovného videa Lidé Lidem. Prodej dále běží na webových stránkách nadace www.lide-lidem.com. Částka vytěžená z prodeje fotografií bude sloužit k výrobě putovní výstavy projektu Lidé Lidem společně s kulturním programem předních českých umělců a poputuje tam, kam se běžně kultura nedostane – nemocnice, domovy seniorů a další místa. V rámci dne otevřených dveří projevily pražské nemocnice zájem o promítání videa a umístění výstavy ve svých prostorách a podpořily tak jednohlasně myšlenku šíření kultury do míst, kde ji běžně nevyhledáváme, ale je jí zde potřeba.  

Mateřská hotelová společnost Augustinu, Marriott International, je celosvětově známá svým programem Take Care, v rámci kterého se stará o spokojenost a zdraví svých zaměstnanců a hostů. „Hotel Augustine se ztotožňuje s těmito hodnotami a proto je pro jeho zaměstnance tak důležité poděkovat všem, kteří se v první linii starají o zdraví a bezpečnost lidí,“ uzavřela Pavla Engel.

Foto: Hotel Augustine Prague

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

SOUTĚŽ o wellness POBYT pro dva v Karlovarském kraji

PRAVIDLA SOUTĚŽE: Doba konání soutěže: od 19. 9. 2021 do 3. 10. 2021 do 23:59 Podmínky vstupu do soutěže: Účastníkem v soutěži se stáváte zodpovězením na soutěžní otázku, resp. vyplněním formuláře a kliknutím na „To se mi líbí“ na facebookové stránce...

Číst více
Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více
Foto: Gorics / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje získaly lázně i terénní stezky

Absolutními vítězi loňského a letošního ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje jsou Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové na Jesenicku a Hanácká stezka na Prostějovsku, což jsou terénní stezky pro jízdní kola. Výsledky Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje...

Číst více