ACK ČR: Společnost Smartwings je pro cestovní ruch nepostradatelná

Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) pozorně sleduje současné dění kolem skupiny Smartwings Group, která se dostala do finančních potíží, stejně jako mnohé další letecké společnosti ve světě.

Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) pozorně sleduje současné dění kolem skupiny Smartwings Group

Společnost Smartwings zajišťuje více než 20 let téměř výlučně leteckou přepravu pro většinu zákazníků cestovních kanceláří v České republice. Bez její spolupráce by české CK v loňském roce z důvodu globálního uzemnění letadel typu Boeing 737 MAX nemohly přepravit do zahraničí až 30 procent svých českých klientů. Ve snaze vyhovět požadavkům si skupina Smartwings za cenu nemalých nákladů pronajala další letadla. Pokud by se tak nestalo, hrozil by již v roce 2019 kolaps cestovního ruchu v ČR.

Smartwings se dále podstatnou měrou podílí i na dopravě zahraničních návštěvníků do České republiky. Spolehlivý český národní dopravce je dle ACK ČR pro CK, hotely, penziony, dopravní společnosti a další obory úzce navázané na český cestovní ruch zárukou spolehlivosti, kvality služeb a úspěšného budoucího rozvoje. To potvrzuje i současná situace v ostatních státech EU, které v současné krizové situaci COVID-19 různými formami podporují pozici svých národních leteckých dopravců.

Asociace cestovních kanceláří České republiky a celý obor českého cestovního ruchu, zaměstnávající bezmála 250 tisíc osob, proto podporuje českého leteckého dopravce a pevně věří, že se podaří jeho situaci vyřešit.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Kiwi.com poskytne za zrušené lety kredity

Prodejce letenek, společnost Kiwi.com, vyčlení 60 milionů korun z vlastních zdrojů, aby po mnoha měsících čekání vrátila svým zákazníkům peníze za lety zrušené kvůli pandemii covidu-19. Lidé však nedostanou peníze přímo, ale jako kredit na nákup...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Čedok pokračuje se Smartwings

Letecká společnost Smartwings a cestovní kancelář Čedok podepsaly smlouvu na zajišťování letecké dopravy na další rok. Od listopadu tak budou klienty nejstarší české cestovní kanceláře dopravovat i nadále na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Madeiru a desítek dalších...

Číst více
Foto: flydubai

flydubai je zpět na lince Praha – Dubaj

Letecká společnost flydubai se sídlem v Dubaji na konci minulého týdne obnovila provoz na lince z letiště Dubai International na Letiště Václava Havla Praha. Spojení bude zajišťováno až pětkrát týdně za codesharové spolupráce se společností Emirates.

Číst více