ACK ČR: Slavíme 30 let činnosti, buďte u toho s námi!

Asociace cestovních kanceláří České republiky letos oslaví své třicetiny. V takových případech se bilancuje a hledí zpět, co se za tu dobu událo.

Pamatujeme doby, kdy ještě neplatil zákon č. 159/1999 Sb. a my byli u jeho zrodu. Spoluzaložili jsme Fórum cestovního ruchu, které je nyní největším spolkem v oblasti cestovního ruchu, jenž hájí zájmy více než 180 000 pracovních míst. Nelze zapomenout ani na Czech Travel Market, jediný B2B veletrh cestovního ruchu organizovaný v Česku. Těšíme se však na budoucnost.
 

Letos nás čeká několik odborných seminářů nejen k EET, ale také k DPH, zákoníku práce či radám před sezonou. Jako obvykle nabídneme svým členům zdarma mnohé vzorové dokumenty (např. aktualizované provizní smlouvy s ohledem na EET). Za svoji existenci jsme nahlásili již několik stovek subjektů, u kterých jsme přesvědčeni, že podnikají bez příslušného oprávnění – tedy načerno. V rámci pracovní skupiny na MMR v tom budeme aktivně pokračovat. Máme „krizovou linku“, s jejíž pomocí jsme schopni ihned po nějaké neobvyklé situaci aktivně komunikovat se členy, abychom věděli, jaká je situace v místě a jak jsou na tom turisté v destinaci, a to nejen u přírodních katastrof. To nám pomáhá v komunikaci s MZV i s médii. Jsme často v médiích, kde komentujeme dění v cestovním ruchu. Vytváříme s daty členů aktuální tiskové zprávy a podporujeme bezpečné cestování s cestovními kancelářemi. Máme uzavřeno několik memorand o spolupráci se zahraničními asociacemi, jako je ta naše. Nově s Islandem. I nadále podpoříme průvodce profesionála, který má zkušenosti a znalosti. Nikoliv někoho, kdo si jen koupí za symbolickou cenu průkazku. Otevírá se nám znovu možnost snížit limit pro vratku DPH pro zahraniční turisty. Podpoříme snahu vrátit vybrané navýšené místní poplatky zpět do cestovního ruchu. A hlavně víme, že cestovní ruch je velkým přínosem nejen pro zaměstnanost, ale také pro tvorbu HDP a že by si zasloužil vlastní sekci s náměstkem na ministerstvu.

Pokud vás to zaujalo a rádi byste se přidali k více než tři sta členům, které Asociace má, tak nám napište a staňte se členem aktuálně největšího sdružení svého druhu v České republice.

Foto: Shutterstock.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Martina KošlíkováAsociace cestovních kanceláří České republiky
product development manager
www.ackcr.cz
 

Nejnovější články z rubriky Incoming

Foto: Shutterstock.com

Čedok pokračuje se Smartwings

Letecká společnost Smartwings a cestovní kancelář Čedok podepsaly smlouvu na zajišťování letecké dopravy na další rok. Od listopadu tak budou klienty nejstarší české cestovní kanceláře dopravovat i nadále na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Madeiru a desítek dalších...

Číst více
Foto: BVV

Go a Regiontour až příští rok na podzim

Pořadatelé veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour ze společnosti Veletrhy Brno se rozhodli tyto tradiční akce přesunout na termín 3. - 6. listopadu 2022.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Spor o podporu incomingu: zakopou ACK ČR a MMR tomahawk?

Jedno z tradičních klišé říká, že o peníze jde až v první řadě. Mediální přestřelka, která se v posledních týdnech strhla mezi Asociací cestovních kanceláří ČR a Ministerstvem pro místní rozvoj, tuto úvahu podporuje. Zároveň ale relativizuje. Přestože jádrem sporu...

Číst více