Cestovky se poklesu zájmu o Španělsko nebojí

Foto: Shutterstock.com Mallorca Foto: Shutterstock.com

Tuzemské cestovní kanceláře evidují o dovolenou ve Španělsku velký zájem, v některých případech dokonce překonává dobu před vypuknutím pandemie. Změna podmínek vstupu do země zřejmě nebude mít na poptávku významný vliv. Vyplývá to z vyjádření zástupců cestovních kanceláří oslovených ČTK.

Španělsko zařadilo většinu Česka, vyjma jižní Moravy, mezi rizikové oblasti z hlediska šíření koronaviru. Češi tak od pondělka pro překročení hranic potřebují antigenní test ne starší než 48 hodin nebo PCR ne starší než 72 hodin, certifikát o dokončení očkování nebo potvrzení o prodělané nemoci covid-19. Dosud českým turistům stačilo před cestou vyplnit sanitární on-line formulář, na základě kterého obdrželi QR kód. Podle informací na webu českého ministerstva zahraničí Baleárské ostrovy zavedly povinnost prokázání bezinfekčnosti už od 1. července pro organizované skupiny nad 20 lidí.

CK Blue Style pořádá zájezdy na ostrov Mallorca a zájem o ně je podle mluvčí Ilony Topolové poměrně vysoký. Baleárské ostrovy byly podle ní na čas zařazeny mezi země s nízkým rizikem nákazy, mnoho turistů tak využívalo možnost cestovat bez omezení. „Po zpřísnění pravidel vnímáme menší útlum. Obecně ale mají Češi zájem o tuto destinaci, a to dokonce větší než před pandemií,“ uvedla. Doplnila, že se změnou, která nabyla účinnost na začátku týdne, sníženou poptávku nesledují.

Povinnost předložit potvrzení o negativním testu, certifikátu o očkování nebo o prodělání nemoci covid-19 momentálně podle mluvčí CK Čedok Evy Němečkové platí při cestování do většiny zemí. „Turisté jsou o změnách a podmínkách pro cestování neustále informováni, a i sami aktivně sledují zavedená opatření, která se týkají jejich dovolené. Tato fakta nic nemění na velkém zájmu o zahraniční dovolenou,“ řekla. Nejvíce lidé kupují podle ní letos, stejně jako v předchozích letech, pobyty na řeckých ostrovech, Kanárských ostrovech, ve Španělsku, Bulharsku, Itálii nebo v Turecku. Z dovolených vlastní dopravou nebo autobusem jsou podle Němečkové nejžádanější Chorvatsko, Maďarsko a Rakousko.

Na české mapě cestovatele je Španělsko mezi zeměmi s vysokým rizikem nákazy. Před návratem je nutné vyplnit příjezdový formulář a v případě cesty veřejnou dopravou podstoupit antigenní nebo PCR test. Na další PCR test musejí lidé jít nejdříve pátý den po návratu, do té doby musejí zůstat v samoizolaci. Netýká se to lidí, kteří mají dokončené očkování nebo v posledních 180 nemoc covid-19 prodělali.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Smartwings

Smartwings zpět na lince do Dubaje. Létat budou denně

Letecká společnost Smartwings včera obnovila přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den letadlem Boeing 737 MAX.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Etiketa jiných kultur: Se Španělem u stolu

Se zaujetím se u čtenářů setkal článek o dvou pilířích španělské kultury, který jsme publikovali před několika týdny. Vraťme se proto ještě jednou na Pyrenejský poloostrov a zastavme se u specifických rysů španělského stolování. A začít nemůžeme jinde než u legendárních...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Magické datum oznámeno: USA se otevřou 8. listopadu

Jedna z hlavních překážek globálního turismu padne přesně za tři týdny. Bílý dům oznámil, že v pondělí 8. listopadu přestanou platit aktuální pandemická omezení pro cesty do USA ze zemí Evropské unie a dalších států. Místo dosavadního zákazu většiny...

Číst více