Vzdálené hlasování zastupitelů zdarma

Usnesení.cz zdarma zpřístupnilo funkci hlasovacího systému pro jednání rady a zastupitelstva. Nabízí tak řešení v době pandemie koronaviru, která brání zasedání zastupitelů tak, jak byli doposud zvyklí. Zastupitelům díky chytré aplikaci pro hlasování postačí tablet, notebook či mobilní telefon připojený na internet. 

Zastupitelé i radní se mohou jednání účastnit vzdáleně prostřednictvím hlasovacího terminálu systému Usnesení.cz. V takovém případě se radním v průběhu jednání zobrazí veškeré potřebné informace současně v systému i na hlasovacích terminálech. Samotné hlasování i přihlašování do diskuze probíhá elektronicky jako obvykle. Hlasovací terminál je také možné doplnit o telekonferenci (popř. videokonferenci). Systém rovněž podporuje přenos projekce do živého vysílání na sociální sítě prostřednictvím OBS (Open Broadcaster Software). 

Usnesení.cz zdarma zpřístupnilo funkci hlasovacího systému pro jednání rady a zastupitelstva

Při jednání zastupitelstva obce je nutné pamatovat na skutečnost, že musí být přístupno veřejnosti. Té nesmí být odepřena osobní účast na jednání ani možnost vyjádřit se. Proto není možné realizovat jednání zastupitelstva pouze prostřednictvím videokonference. Může se však uskutečnit bez fyzické přítomnosti některých zastupitelů. Ti se v takovém případě účastní jednání vzdáleně (například z domova) a standardně hlasují elektronicky. To je vhodné zejména v případě, kdy v současné době pandemie není samospráva schopna zajistit dostatečné rozestupy mezi zastupiteli, nebo v případech, kdy jsou například zastupitelé v nařízené karanténě. 

Více informací k problematice a k podmínkám realizace jednání zastupitelstva a rady najdete na https://www.usneseni.cz/legislativa, kde je k této problematice rovněž k dispozici aktuální stanovisko Ministerstva vnitra České republiky. 

Usnesení.cz je oblíbená aplikace zastřešující kompletní zastupitelskou agendu. Ve standardní verzi je všem samosprávám k dispozici zcela zdarma.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více