Vouchery na lázeňské pobyty ke stáhnutí na Kudy z nudy

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) dnes v součinnosti s agenturou CzechTourism oficiálně představilo webové rozhraní, kde si mohou lidé zažádat o státní poukazy na pobyty v tuzemských lázních v rámci programu COVID – Lázně, který v úterý schválila vláda.

Ředitel agentury CzechTourism Jan Herget, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a náměstek Sekce regionálního rozvoje David Koppitz

Poukazy si mohou zájemci vystavit samostatně na webovém portálu Kudyznudy.cz v sekci Voucher do lázní. Poukaz mohou využít lidé nad 18 let s trvalým pobytem v České republice, kteří jsou účastníky veřejného zdravotního pojištění, a to včetně seniorů. Slevový voucher v hodnotě 4000 korun lze uplatnit na minimálně nocí a lázeňských či léčebných procedur v období od 1. 7. do 31. 12. 2020, a to i pro pobyty zakoupené přes cestovní kanceláře.

Rozhraní bylo spuštěno v úterý a doposud bylo zaznamenáno více než 15 500 stažených voucherů. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová přitom uvedla, že vouchery lze využít ve všech certifikovaných lázeňských a léčebných zařízeních, jejich seznam naleznou zájemci jak na webových stránkách MMR, tak i na webu Ministerstva financí.

Na projekt vláda vyčlenila rozpočet ve výši 1 miliardy korun, což by mělo stačit na 250 tisíc a ž 300 tisíc voucherů. Jeden člověk si může těchto voucherů vygenerovat dle počtu svých lázeňských pobytů, jejich počet tedy není na osobu omezen.

Lázeňská zařízení se do programu zapojila dobrovolně, v tuto chvíli proto jejich počet činí 68. Náměstek Sekce regionálního rozvoje David Koppitz uvedl, že zájem o zapojení je ze stran subjektů velký. Očekává tedy, že postupně by se na seznam mohla dostat všechna relevantní tuzemská zařízení. Aktualizován je denně.

Ministryně Klára Dostálová upozornila na to, že voucher na pobyt v lázních nelze sčítat s dalšími výhodami a slevami, které se rozhodly nabízet jednotlivé české kraje. Lze je však v rámci jednoho pobytu různě kombinovat. Všechny krajské benefity budou v brzké době rovněž dohledatelné na zmíněném portále Kudy z nudy.

Podpora má lázním jako jednomu z nejvíce zasaženého sektoru v souvislosti s koronavirovou krizí částečně nahradit výpadek zahraniční klientely. Hosté z ciziny podle ministerstva pro místní rozvoj tvořili až 44 procent klientů českých lázní. Podle ministerstva Češi zahraniční klienty, kterých lázně kvůli současné situaci mohou ztratit 170 tisíc až 200 tisíc, nedokážou nahradit. Záměrem programu je také naučit české cestovatele trávit v lázních vícedenní pobyty s čerpáním léčebných služeb. Poskytnutá podpora má navíc přispět k obnově celého regionu.

Foto: -gk-

Přečtěte si článek o českých lázních a relaxu, který potřebujeme čím dál ví.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více