Vouchery do lázní začnou platit od července

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července. Každý, kdo pojede na dovolenou do lázní v České republice, dostane voucher v hodnotě až 4000 korun. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová to řekla ve videu, který na sociálních sítích zveřejnil premiér Andrej Babiš.

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července

Podmínkou podle Dostálové bude, že dotyčný v lázních stráví minimálně šest nocí a vybere si pět procedur. Dostálová před týdnem mluvila o tom, že by bylo dobré vouchery proplácet už od začátku června. Dnes ale zmínila, že platit budou od začátku prázdnin. Podle Babiše program potrvá do konce roku. Poukazy dostanou starší 18 let, kteří platí zdravotní pojištění.

Podporu v podobě poukázek vláda schválila na začátku června. Dostálová již dříve řekla, že na pobyt a procedury stát přispěje podle plánu 40 procent, maximálně ale 4000 korun. Ministerstvo pro místní rozvoj podle Dostálové zažádalo o miliardu korun, což by mělo stačit na 250 tisíc až 300 tisíc poukazů. Připustila, že by projekt mohl být prodloužen i na jarní prázdniny příštího roku.

Vláda původně uvažovala o poukazu za 10 tisíc korun na jakýkoliv typ dovolené. Stát by na něj dal 4000 korun, po třech tisících by přispěli zaměstnavatel a zaměstnanec. Dostálová před týdnem ale řekla, že návrh nepodpořili zaměstnavatelé, kteří se v době krize obávají dalších nákladů.

Babiš ve videu zároveň řekl, že vláda vede debatu o příspěvku na pokoj. „Že bychom podpořili cestovní ruch nejenom snížením DPH, ale i takovým příspěvkem na pokoj podle kategorií, ještě to není rozhodnuto,“ dodal premiér. Dodal, že v ČR je 210 tisíc lůžek a příspěvek by mohl být 200 až 400 korun na pokoj.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: BVV

Go a Regiontour až příští rok na podzim

Pořadatelé veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour ze společnosti Veletrhy Brno se rozhodli tyto tradiční akce přesunout na termín 3. - 6. listopadu 2022.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Jakou budoucnost plánují politici cestovnímu ruchu, hotelnictví a gastronomii?

Rozhodujete se, komu v nadcházejících parlamentních volbách dát svůj hlas, i podle toho, jakou budoucnost plánují jednotlivé strany pro obor, který vás živí? Pomoci vám může anketa, kterou mezi lídry politických stran a uskupení provedla Asociace hotelů a restaurací...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turistické vouchery Prahy letos využilo 76 000 lidí

Vouchery, které jsou pilířem turistické kampaně V Praze jako doma, letos dosud využilo 76 tisíc lidí. V loňském roce jich bylo o tři tisíce méně, celkem se tak do programu zapojilo téměř 150 tisíc návštěvníků hlavního města. Město nyní...

Číst více