Vouchery do lázní začnou platit od července

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července. Každý, kdo pojede na dovolenou do lázní v České republice, dostane voucher v hodnotě až 4000 korun. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová to řekla ve videu, který na sociálních sítích zveřejnil premiér Andrej Babiš.

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července

Podmínkou podle Dostálové bude, že dotyčný v lázních stráví minimálně šest nocí a vybere si pět procedur. Dostálová před týdnem mluvila o tom, že by bylo dobré vouchery proplácet už od začátku června. Dnes ale zmínila, že platit budou od začátku prázdnin. Podle Babiše program potrvá do konce roku. Poukazy dostanou starší 18 let, kteří platí zdravotní pojištění.

Podporu v podobě poukázek vláda schválila na začátku června. Dostálová již dříve řekla, že na pobyt a procedury stát přispěje podle plánu 40 procent, maximálně ale 4000 korun. Ministerstvo pro místní rozvoj podle Dostálové zažádalo o miliardu korun, což by mělo stačit na 250 tisíc až 300 tisíc poukazů. Připustila, že by projekt mohl být prodloužen i na jarní prázdniny příštího roku.

Vláda původně uvažovala o poukazu za 10 tisíc korun na jakýkoliv typ dovolené. Stát by na něj dal 4000 korun, po třech tisících by přispěli zaměstnavatel a zaměstnanec. Dostálová před týdnem ale řekla, že návrh nepodpořili zaměstnavatelé, kteří se v době krize obávají dalších nákladů.

Babiš ve videu zároveň řekl, že vláda vede debatu o příspěvku na pokoj. „Že bychom podpořili cestovní ruch nejenom snížením DPH, ale i takovým příspěvkem na pokoj podle kategorií, ještě to není rozhodnuto,“ dodal premiér. Dodal, že v ČR je 210 tisíc lůžek a příspěvek by mohl být 200 až 400 korun na pokoj.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více