Vouchery do lázní začnou platit od července

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července. Každý, kdo pojede na dovolenou do lázní v České republice, dostane voucher v hodnotě až 4000 korun. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová to řekla ve videu, který na sociálních sítích zveřejnil premiér Andrej Babiš.

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července

Podmínkou podle Dostálové bude, že dotyčný v lázních stráví minimálně šest nocí a vybere si pět procedur. Dostálová před týdnem mluvila o tom, že by bylo dobré vouchery proplácet už od začátku června. Dnes ale zmínila, že platit budou od začátku prázdnin. Podle Babiše program potrvá do konce roku. Poukazy dostanou starší 18 let, kteří platí zdravotní pojištění.

Podporu v podobě poukázek vláda schválila na začátku června. Dostálová již dříve řekla, že na pobyt a procedury stát přispěje podle plánu 40 procent, maximálně ale 4000 korun. Ministerstvo pro místní rozvoj podle Dostálové zažádalo o miliardu korun, což by mělo stačit na 250 tisíc až 300 tisíc poukazů. Připustila, že by projekt mohl být prodloužen i na jarní prázdniny příštího roku.

Vláda původně uvažovala o poukazu za 10 tisíc korun na jakýkoliv typ dovolené. Stát by na něj dal 4000 korun, po třech tisících by přispěli zaměstnavatel a zaměstnanec. Dostálová před týdnem ale řekla, že návrh nepodpořili zaměstnavatelé, kteří se v době krize obávají dalších nákladů.

Babiš ve videu zároveň řekl, že vláda vede debatu o příspěvku na pokoj. „Že bychom podpořili cestovní ruch nejenom snížením DPH, ale i takovým příspěvkem na pokoj podle kategorií, ještě to není rozhodnuto,“ dodal premiér. Dodal, že v ČR je 210 tisíc lůžek a příspěvek by mohl být 200 až 400 korun na pokoj.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Průzkum: Na dovolenou v ČR se chystá polovina domácností s dětmi

Dovolenou v tuzemsku se podle vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz chystá strávit zhruba polovina českých domácností s dětmi. Postupné uvolňování restrikcí při cestách do zahraničí zatím tuto skutečnost totiž ovlivňuje jen velmi málo. Majitelé ubytování se v 88 procentech...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více