×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Vouchery do lázní začnou platit od července

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července. Každý, kdo pojede na dovolenou do lázní v České republice, dostane voucher v hodnotě až 4000 korun. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová to řekla ve videu, který na sociálních sítích zveřejnil premiér Andrej Babiš.

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července

Podmínkou podle Dostálové bude, že dotyčný v lázních stráví minimálně šest nocí a vybere si pět procedur. Dostálová před týdnem mluvila o tom, že by bylo dobré vouchery proplácet už od začátku června. Dnes ale zmínila, že platit budou od začátku prázdnin. Podle Babiše program potrvá do konce roku. Poukazy dostanou starší 18 let, kteří platí zdravotní pojištění.

Podporu v podobě poukázek vláda schválila na začátku června. Dostálová již dříve řekla, že na pobyt a procedury stát přispěje podle plánu 40 procent, maximálně ale 4000 korun. Ministerstvo pro místní rozvoj podle Dostálové zažádalo o miliardu korun, což by mělo stačit na 250 tisíc až 300 tisíc poukazů. Připustila, že by projekt mohl být prodloužen i na jarní prázdniny příštího roku.

Vláda původně uvažovala o poukazu za 10 tisíc korun na jakýkoliv typ dovolené. Stát by na něj dal 4000 korun, po třech tisících by přispěli zaměstnavatel a zaměstnanec. Dostálová před týdnem ale řekla, že návrh nepodpořili zaměstnavatelé, kteří se v době krize obávají dalších nákladů.

Babiš ve videu zároveň řekl, že vláda vede debatu o příspěvku na pokoj. „Že bychom podpořili cestovní ruch nejenom snížením DPH, ale i takovým příspěvkem na pokoj podle kategorií, ještě to není rozhodnuto,“ dodal premiér. Dodal, že v ČR je 210 tisíc lůžek a příspěvek by mohl být 200 až 400 korun na pokoj.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Vysočina West: Pelhřimovsko má nově destinační společnost

Turistickou nabídku Pelhřimovska začíná propagovat nová organizace destinačního managementu Vysočina West. Ve spolku mají zastoupení čtyři největší města regionu i podnikatelé v cestovním ruchu. Novinářům to řekl předseda představenstva Martin Ecler, který je zároveň ředitelem městské organizace...

Číst více
Foto: CCRJM

Jižní Morava díky influencerům oslovila půl milionu lidí

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava vsadila v loňském roce na spolupráci s cestovatelským portálem Worldee. V rámci kampaně „Nestůj, cestuj“ pozvala na jih Moravy trojici influencerů a nabídla jim prezentaci zaměřenou na příběhy lidí, kteří tvoří jedinečnost tohoto...

Číst více