Veletrh ITF Slovakiatour přesunut na květen

Veletrhy cestovního ruchu ITF Slovakiatour a Danubis Gastro se přesouvají na nový termín. Příští ročník se bude konat v termínu 13.–16. května 2021.

Veletrhy cestovního ruchu ITF Slovakiatour a Danubis Gastro se přesouvají na nový termín

Původně se měl veletrh konat na konci ledna. Z důvodu aktuální epidemiologické situace na Slovensku se jej však pořadatelé rozhodli odložit. Odborníci totiž očekávají, že po vánočních svátcích dojde opět ke zhoršení situace se čířením nemoci covid-19. Pořadatelé veletrhu tak předpokládají zpřísnění preventivních a restriktivních opatření, které by jim nedovolily veletrh pořádat v původní termínu. Na veletrhu se navíc tradičně pohybuje mnoho zahraničních vystavovatelů, kteří by se jej v případě zpřísněného režimu nemohli zúčastnit.

Vzhledem k tomu, že pořadatelé chtějí i příští rok dostát tradiční kvality veletrhu, rozhodli se posunout termín jeho konání na květen. „Uvědomujeme si, že segmenty cestovního ruchu, gastronomie a HORECA patřily po veletrzích k nejvíce postižených oborům co se týká pandemie koronaviru. Jsme však přesvědčení o to, že právě veletrhy ITF Skovakiatour a Danubis Gastro budou obrovskou šancí pro restart zmíněných odvětví i ekonomiky jako takové,“ uvedli pořadatelé veletrhu v tiskové zprávě.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více