Veletrh ITF Slovakiatour přesunut na květen

Veletrhy cestovního ruchu ITF Slovakiatour a Danubis Gastro se přesouvají na nový termín. Příští ročník se bude konat v termínu 13.–16. května 2021.

Veletrhy cestovního ruchu ITF Slovakiatour a Danubis Gastro se přesouvají na nový termín

Původně se měl veletrh konat na konci ledna. Z důvodu aktuální epidemiologické situace na Slovensku se jej však pořadatelé rozhodli odložit. Odborníci totiž očekávají, že po vánočních svátcích dojde opět ke zhoršení situace se čířením nemoci covid-19. Pořadatelé veletrhu tak předpokládají zpřísnění preventivních a restriktivních opatření, které by jim nedovolily veletrh pořádat v původní termínu. Na veletrhu se navíc tradičně pohybuje mnoho zahraničních vystavovatelů, kteří by se jej v případě zpřísněného režimu nemohli zúčastnit.

Vzhledem k tomu, že pořadatelé chtějí i příští rok dostát tradiční kvality veletrhu, rozhodli se posunout termín jeho konání na květen. „Uvědomujeme si, že segmenty cestovního ruchu, gastronomie a HORECA patřily po veletrzích k nejvíce postižených oborům co se týká pandemie koronaviru. Jsme však přesvědčení o to, že právě veletrhy ITF Skovakiatour a Danubis Gastro budou obrovskou šancí pro restart zmíněných odvětví i ekonomiky jako takové,“ uvedli pořadatelé veletrhu v tiskové zprávě.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Smartwings v květnu spustí linku do Nice

Letecká společnost Smartwings spustí od 6. května novou přímou linku z Prahy do francouzského Nice. Linka bude fungovat dvakrát týdně. Aerolinky zároveň plánují další rozšíření svého provozu o obnovené linky, od května například do Chorvatska nebo Řecka.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Cestovky si chválí prodej zájezdů na léto

Prodeje zájezdů na léto se podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) vyvíjejí velmi dobře. Očekávají, že letošní sezona bude výrazně úspěšnější než minulá. Lidé už si zvykli na protiepidemická opatření, jako jsou roušky či testy, roste...

Číst více
Foto: Chorvatské turistické sdružení

Chorvatské ostrovy jako „covid-free zóna“

Cestovní ruch je pro Chorvatsko životně důležitým odvětvím, není proto divu, že země dělá maximum pro jeho co nejrychlejší restart. Jednou z aktivit, které by měly napomoci oživení turismu, je zahájení akce s názvem „Chorvatské ostrovy -...

Číst více