Valencie, ráj pro incentivní cesty a MICE

 Valencie je bouřlivé a zároveň klidné město. Třetí největší město Španělska s více než půl milionem obyvatel působí oproti jiným velkoměstům poklidně. Noční život ve čtvrti Carmen ve starém městě je však bouřlivý.

Valencie je město pro každého a pro všechny turistické choutky. Díky své zelené oáze v podobě bývalého koryta řeky Turia, které je osázeno stromy a prochází městem, tu najdete klid i zábavu. Nedaleké Alicante a Castellón, další dvě hlavní města valencijského regionu, mají také co nabídnout, i když Valencie na sebe po zásluze strhává veškerou turistickou pozornost.

Valencie má díky přímým letům z Prahy ideální spojení. Pro incentivní turistiku nabízí širokou škálu možností. Pláže přímo ve městě, sportovní vyžití například formou jízdy na kole bývalým korytem řeky Turia nebo vodní sporty jako mořské kajaky, jachty a katamarány. Ve Valencii se běhá jeden z největších světových maratonů, ale také se tu konají světově proslulé jachtařské závody. Největší lidovou slavností jsou každoroční svátky Las Fallas, při kterých se na ulicích pálí obrovské figuríny, a slavnosti křížů na prvního května, kdy na každém náměstíčku stojí květinami nádherně nazdobené kříže.

Ve valencijské oblasti se od pradávna dařilo bourci morušovému, jehož larvy vozili zdatní valencijští obchodníci až z Japonska. Lze říci, že Valencie leží na pomyslném konci středověké Hedvábné stezky, jejíž tradice jsou ve Valencii stále živé. Ve středověku založená vyšší škola pro řemeslníky zpracovávající hedvábí a jiné tkaniny je stále v provozu. Stejně tak se tu dařilo i rýži, která se tu na rozdíl od bource pěstuje dodnes. Valencijská paella je považována za celonárodní španělské jídlo.

Nejzajímavější atrakcí Valencie je bývalé koryto řeky Turia. Zhruba patnáct kilometrů dlouhý park plný zeleně a kavárniček je propletený sítí cyklostezek. Toto původní koryto řeky Turia, která se v roce 1957 vylila z břehů a zaplavila město, tvoří dnes zelenou osu města. Jednomu konci koryta vévodí bílé stavby připomínající brouky a kostry od architekta San­tiaga Calatravy, v kterých jsou ukryty planetárium, kino Imax, muzeum vědy a techniky a palác umění. Na druhém konci koryta je nádherná zoologická zahrada uspořádaná jako biopark.

Z Valencie na jih je možné si vyjet příměstskými vláčky například do městečka Gandía, kde měla svůj palác slavná rodina Borgiů. Někteří její členové dosedli i na papežský stolec. Určitě ale stojí za to dojet až do Alicante, kam se ovšem můžete dopravit letecky přímo, protože od dubna do září se sem létá z letiště v Pardubicích. Alicante se může pochlubit svojí krásnou promenádou u pláží s veškerou potřebnou výbavou jako sprchy, toalety, přístupy pro vozíčkáře, bary a další. A samozřejmě skvělými hotely.

Z mnoha hotelů vhodných pro MICE turistiku, které se nachází v této oblasti, a které najdete na níže uvedených webových stránkách, je třeba zmínit hotel Las Arenas ve Valencii. Hotel má výjimečnou polohu, protože se nachází přímo u městské pláže Malvarrosa, disponuje 253 pokoji a řadou salonků a sálů o celkové rozloze 2 500 m2, které lze variabilně měnit a propojovat. Hotel má vnitřní i vnější bazén, rozsáhlé zahrady, kde je možné organizovat večerní slavnosti. Z hotelu lze vyjít přímo na plážovou promenádu k moři.

Přímo v Gandíi se pak nachází krásný hotel z řetězce RH. Ten má řadu hotelů v celé oblasti valencijského regionu, například v Calpe, Peňíscole, Vinarósu nebo v Benidormu. Všechny hotely mají jedno společné: skvělé hodnocení od klientů, čtyři hvězdičky a bezprostřední blízkost pláží. Hotel RH v Gandíi nabízí i na podzim a v zimě moře na dosah a bazény s vyhřívanou vodou. Má vynikající technické zázemí pro kongresy, meetingy a samozřejmě skvělé pokoje s výhledem na moře, protože leží hned v první linii.

Text a foto: Turespaña, OET Vídeň

Více na:

www.valenciaconventionbureau.com
www.alicantecongresos.com
http://scb.es/destinos/castellon
http://scb.es/en/scb

 

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Colin Cooke Photo / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

Česko získá přímé spojení s Islandem

Počínaje 5. květnem příštího roku bude letecká společnost PLAY provozovat přímé lety mezi Prahou a letištěm Keflavík v islandském Reykjavíku. Linka bude obsluhována dvakrát týdně, informovalo Letiště Praha v tiskové zprávě.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsko se propaguje jako „zimní říše divů“

Chorvatské turistické sdružení (HTZ) spustilo novou zimní propagační online kampaň „Chorvatsko – zimní říše divů“, která poběží do 10. ledna napříč klíčovými trhy včetně Česka. Hlavním cílem kampaně je udržet viditelnost země zdůrazněním zimních krás chorvatských...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha opět díky SunExpress získá spojení s Antalyí

SunExpress, společný podnik Lufthansy a Turkish Airlines, plánuje v létě 2022 opět spojit Prahu s tureckou Antalyí. Letový řád bude platit od května do konce října 2022 a SunExpress bude létat z Prahy za sluncem až třikrát týdně za ceny...

Číst více