V okolí lipenské přehrady vznikají nové trasy pro běžkaře

Foto: Shutterstock.com Na Lipensku můžete vyrazit na 27 kilometrů běžkařských tratí Foto: Shutterstock.com

Poblíž lipenské přehrady vzniknou nové trasy pro běžkaře. Stopy budou stroje upravovat pro klasiku i bruslení. Trasy povedou kolem Pasečné u Přední Výtoně a lyžaři se po nich dostanou například pod vrchol Svatý Tomáš. Novináře o tom informoval mluvčí Turistického spolku Lipensko Pavel Pechoušek.

„V novém běžkařském areálu kromě pravidelně strojově udržovaných stop nebude chybět ani tréninková loučka pro děti a začátečníky,“ uvedla Kamila Sušanková, která spolu se svým partnerem Tomášem Mandátem za projektem stojí.

Kromě zmíněné trasy na Svatý Tomáš se lyžaři nově dostanou na rakouské hranice, kde se napojí na tamní stopy. Vznikne tak pět desítek kilometrů strojově upravených tratí. „Díky pohraniční spolupráci se starosty několika rakouských obcí a vlastníky pozemků se nám podařilo v rekordním čase celou trať naplánovat i připravit na začátek sezony. Teď už jen vyhlížíme pořádnou sněhovou nadílku a první běžkaře,“ uvedla.

Dodala, že nejvhodnějším nástupní místo do stopy je u penzionu Dobík v Pasečné. „Je zde k dispozici bezplatné parkování. Zahřát i občerstvit se lyžaři pak mohou jak ve vyhlášeném bistru Pasečná, které je v letní sezoně oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů, tak přímo v restauraci penzionu,“ řekla.

Stopy pro běžkaře už upravili v tomto týdnu v nedalekém Frymburku. Lidé tak mohou vyrazit na 27 kilometrů tratí. „Nové stopy na Pasečné skvěle doplňují a rozvíjí celkový koncept zimních sportů na Lipensku, které je dlouhodobě vyhledávanou lokalitou jak příznivci sjezdového, tak běžeckého lyžování. A právě lokalita Pasečné byla v posledních letech v rámci běžkování v regionu tak trochu popelkou, která si svůj oříšek v podobě precizně rolbou upravených stop plných nádherných výhledů rozhodně zasloužila,“ řekl předseda Turistického spolku Lipensko Jiří Mánek.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více