×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

V okolí lipenské přehrady vznikají nové trasy pro běžkaře

Foto: Shutterstock.com Na Lipensku můžete vyrazit na 27 kilometrů běžkařských tratí Foto: Shutterstock.com

Poblíž lipenské přehrady vzniknou nové trasy pro běžkaře. Stopy budou stroje upravovat pro klasiku i bruslení. Trasy povedou kolem Pasečné u Přední Výtoně a lyžaři se po nich dostanou například pod vrchol Svatý Tomáš. Novináře o tom informoval mluvčí Turistického spolku Lipensko Pavel Pechoušek.

„V novém běžkařském areálu kromě pravidelně strojově udržovaných stop nebude chybět ani tréninková loučka pro děti a začátečníky,“ uvedla Kamila Sušanková, která spolu se svým partnerem Tomášem Mandátem za projektem stojí.

Kromě zmíněné trasy na Svatý Tomáš se lyžaři nově dostanou na rakouské hranice, kde se napojí na tamní stopy. Vznikne tak pět desítek kilometrů strojově upravených tratí. „Díky pohraniční spolupráci se starosty několika rakouských obcí a vlastníky pozemků se nám podařilo v rekordním čase celou trať naplánovat i připravit na začátek sezony. Teď už jen vyhlížíme pořádnou sněhovou nadílku a první běžkaře,“ uvedla.

Dodala, že nejvhodnějším nástupní místo do stopy je u penzionu Dobík v Pasečné. „Je zde k dispozici bezplatné parkování. Zahřát i občerstvit se lyžaři pak mohou jak ve vyhlášeném bistru Pasečná, které je v letní sezoně oblíbenou zastávkou cyklistů a turistů, tak přímo v restauraci penzionu,“ řekla.

Stopy pro běžkaře už upravili v tomto týdnu v nedalekém Frymburku. Lidé tak mohou vyrazit na 27 kilometrů tratí. „Nové stopy na Pasečné skvěle doplňují a rozvíjí celkový koncept zimních sportů na Lipensku, které je dlouhodobě vyhledávanou lokalitou jak příznivci sjezdového, tak běžeckého lyžování. A právě lokalita Pasečné byla v posledních letech v rámci běžkování v regionu tak trochu popelkou, která si svůj oříšek v podobě precizně rolbou upravených stop plných nádherných výhledů rozhodně zasloužila,“ řekl předseda Turistického spolku Lipensko Jiří Mánek.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj podpoří památky a turismus 16 miliony korun

Karlovarský kraj letos vyhlásil dva nové dotační programy na podporu památkové péče a cestovního ruchu. První se zaměří na projektovou přípravu a druhý na podporu památek zapsaných na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celkem kraj rozdělí...

Číst více
Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více