V Chorvatsku bylo v červenci 2,4 milionu turistů

V červenci přijelo do Chorvatska 2,44 milionu turistů, kteří stojí za 18,6 milionu přenocování, uvedl Chorvatský turistický svaz (HTZ). Jeho představitele tato čísla v letošní sezoně nejisté kvůli pandemii COVID-19 potěšila. Češi jsou v této zemi pátou nejpočetnější skupinou návštěvníků.

V červenci přijelo do Chorvatska 2,44 milionu turistů, kteří stojí za 18,6 milionu přenocování

Současné počty odpovídají 53 procentům příjezdů a 61 procentům přenocování loni v červenci. Nyní je v Chorvatsku 780 tisíc turistů, z toho 200 tisíc Němců, 135 tisíc Slovinců, 130 tisíc Chorvatů, 74 tisíc Poláků a 46 tisíc Čechů. Nejoblíbenějšími cíli jsou dalmatský ostrov Vir, dále pak letoviska Rovinj a Medulin na Istrii.

„Když se podíváme jen o několik měsíců zpět, nikdo by si tehdy nepředstavoval, že budeme mít takové výsledky a taková čísla,“ řekla ministryně turistiky Nikolina Brnjacová.

APA připomíná, že turistický ruch se na HDP Chorvatska podílí přibližně z pětiny, loni příjmy z tohoto odvětví činily více než 10,5 miliard eur (275,2 miliardy korun). Na začátku letní sezony se kvůli pandemii COVID-19 počítalo s hlubokým propadem.

V Chorvatsku se koronavirem doposud nakazilo 5318 lidí, 154 z nich zemřelo. Země v půlce minulého měsíce zaznamenávala rekordní denní přírůstky infikovaných.

 Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Míříte do Vatikánu? Nezapomeňte covidový certifikát

Vatikán bude od 1. října požadovat po lidech, kteří vstupují na jeho území, covidový certifikát. Informovala o tom agentura ANSA. Povinnost se bude týkat jak zaměstnanců a obyvatel Vatikánu, tak turistů. Výjimku budou mít pouze lidé, kteří do...

Číst více
Foto: Zermatt Bergbahnen AG

Švýcarsko má první autonomní kabinovou lanovku

Při pátrání po zajímavých technologiích v oblasti turismu, které jsou jedním z hlavních zářijových témat, jsme narazili na první autonomní – tedy bezobslužnou – kabinovou lanovku, která od prosince loňského roku funguje v oblasti Zermattu. Vzhledem k tomu, že...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více