Turistická tramvaj bude Prahou jezdit celoročně

Foto: Petr Manuel Ulrych Linka 42 bude v provozu i po skončení projektu V Praze jako doma Foto: Petr Manuel Ulrych

Svézt se Prahou historickou tramvajovou linkou s číslem 42 budete moci v průběhu celého roku. Městská organizace Prague City Tourism, která linku pilotně provozovala v rámci v rámci programu V Praze jako doma, rozhodla o jejím zachování i po skončení programu. Pokud jste tedy do Prahy nezavítali během léta, nemusíte zoufat - projet se kolem hlavních pražských památek budete moci kdykoli. Uvnitř tramvaje navíc od personálu získáte potřebné turistické a historické informace.

„Turistická tramvaj, kterou jsme letos přidali jako jeden z nových benefitů letního programu V Praze jako doma, si hned našel své příznivce. Návštěvníci Prahy hojně využívali možnosti vyhlídkové jízdy historickým centrem, kdy mohli ‚vyskočit‘ třeba na Pražském hradě, u Karlova mostu nebo u Prašné brány, v klidu si prohlédnout památky a pak zase pokračovat dál. Proto chceme s Prague City Tourism zachovat turistickou linku 42 pro návštěvníky metropole i mimo hlavní sezonu,“ říká Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

Podle zástupců organizace Prague City Tourism se osvědčila stávající trasa linky, která vyjíždí z Dlabačova, vede skrze historické centrum  a vrací se zpátky. Během jízdy se návštěvníci v případě zájmu dozví potřebné turistické informace a zajímavosti o památkách na trase, ty jim poskytne vyškolený personál.

„V rámci pilotního spuštění historické linky během programu V Praze jako doma se nám potvrdil zájem o jízdu turistickou tramvají hlavním městem. Po dohodě s městem jsme se rozhodli v provozování linky pokračovat. Nejen, že se jedná o ekologickou variantu turistické dopravy, díky níž naplňujeme další krok nové strategie udržitelného cestovního ruchu, ale také atraktivní variantu dopravy po Praze,“ popisuje provoz linky předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

„Turistickou tramvají, která je na nově zavedené lince 42 obsluhována historickými vozy, nabízíme turistům alternativu k hop-on, hop-off autobusům, která je šetrná k životnímu prostředí a zároveň pomůže uvolnit provoz na silnicích v přetíženém centru. Věřím, že bude stejně jako v dalších městech čím dál populárnější, navíc pohledy na Prahu z okénka historické tramvaje za mě patří k těm nejkrásnějším,” dodává Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu.

Zavítáte-li do Prahy, budete se moci na lince 42 svézt nejen v historických tramvajích z doby Rakouska – Uherska, ale i tramvajovými vozy z 60. let 20. století. Linky budou jezdit ve všední dny v intervalu 40 minut a o víkendech a svátcích po 30 minutách. Díky tomuto systému můžete jízdenku využívat během celého dne a nastoupit a vystoupit můžete kdekoliv na trase.

V rámci prázdninového provozu najely tramvaje na lince 42 již zhruba 7 000 km a svezly 9 500 návštěvníků, uvedla Prague City Tourism v tiskové zprávě.

Jízdní řád

Jízdní řád turistické linky č. 42 najdete zde: https://www.dpp.cz/#jizdni-rady-tab

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více