Turistická tramvaj bude Prahou jezdit celoročně

Foto: Petr Manuel Ulrych Linka 42 bude v provozu i po skončení projektu V Praze jako doma Foto: Petr Manuel Ulrych

Svézt se Prahou historickou tramvajovou linkou s číslem 42 budete moci v průběhu celého roku. Městská organizace Prague City Tourism, která linku pilotně provozovala v rámci v rámci programu V Praze jako doma, rozhodla o jejím zachování i po skončení programu. Pokud jste tedy do Prahy nezavítali během léta, nemusíte zoufat - projet se kolem hlavních pražských památek budete moci kdykoli. Uvnitř tramvaje navíc od personálu získáte potřebné turistické a historické informace.

„Turistická tramvaj, kterou jsme letos přidali jako jeden z nových benefitů letního programu V Praze jako doma, si hned našel své příznivce. Návštěvníci Prahy hojně využívali možnosti vyhlídkové jízdy historickým centrem, kdy mohli ‚vyskočit‘ třeba na Pražském hradě, u Karlova mostu nebo u Prašné brány, v klidu si prohlédnout památky a pak zase pokračovat dál. Proto chceme s Prague City Tourism zachovat turistickou linku 42 pro návštěvníky metropole i mimo hlavní sezonu,“ říká Hana Třeštíková, radní pro kulturu a cestovní ruch.

Podle zástupců organizace Prague City Tourism se osvědčila stávající trasa linky, která vyjíždí z Dlabačova, vede skrze historické centrum  a vrací se zpátky. Během jízdy se návštěvníci v případě zájmu dozví potřebné turistické informace a zajímavosti o památkách na trase, ty jim poskytne vyškolený personál.

„V rámci pilotního spuštění historické linky během programu V Praze jako doma se nám potvrdil zájem o jízdu turistickou tramvají hlavním městem. Po dohodě s městem jsme se rozhodli v provozování linky pokračovat. Nejen, že se jedná o ekologickou variantu turistické dopravy, díky níž naplňujeme další krok nové strategie udržitelného cestovního ruchu, ale také atraktivní variantu dopravy po Praze,“ popisuje provoz linky předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

„Turistickou tramvají, která je na nově zavedené lince 42 obsluhována historickými vozy, nabízíme turistům alternativu k hop-on, hop-off autobusům, která je šetrná k životnímu prostředí a zároveň pomůže uvolnit provoz na silnicích v přetíženém centru. Věřím, že bude stejně jako v dalších městech čím dál populárnější, navíc pohledy na Prahu z okénka historické tramvaje za mě patří k těm nejkrásnějším,” dodává Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu.

Zavítáte-li do Prahy, budete se moci na lince 42 svézt nejen v historických tramvajích z doby Rakouska – Uherska, ale i tramvajovými vozy z 60. let 20. století. Linky budou jezdit ve všední dny v intervalu 40 minut a o víkendech a svátcích po 30 minutách. Díky tomuto systému můžete jízdenku využívat během celého dne a nastoupit a vystoupit můžete kdekoliv na trase.

V rámci prázdninového provozu najely tramvaje na lince 42 již zhruba 7 000 km a svezly 9 500 návštěvníků, uvedla Prague City Tourism v tiskové zprávě.

Jízdní řád

Jízdní řád turistické linky č. 42 najdete zde: https://www.dpp.cz/#jizdni-rady-tab

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více
Foto: Gorics / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje získaly lázně i terénní stezky

Absolutními vítězi loňského a letošního ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje jsou Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové na Jesenicku a Hanácká stezka na Prostějovsku, což jsou terénní stezky pro jízdní kola. Výsledky Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

Hýbejte se s Teribearem a pomozte ohroženým dětem

Úderem dnešní 10. hodiny byl na pražské Letné odstartován 7. ročník charitativního happeningu Nadace Terezy Maxové dětem. Akce nazvaná „Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO“ je i letos virtuální, vše funguje přes mobilní...

Číst více