TOP nudistické termální lázně v Evropě

© Badeparadies Schwarzwald © Badeparadies Schwarzwald

Kam vyrazit do termálních lázní, když chcete nechat plavky doma? Tuto otázku si mnoho z nás obvykle asi nepoloží. Turistická nabídka pro nudisty a naturisty je však v posledních letech možná trochu skrytou, ale o to výnosnější nikou. Po celém světě tak kromě tradičních nudapláží vznikají také specializované naturistické kempy, hotely i celé turistické resorty. A tento trend zasáhl i termální lázeňská zařízení. Možná vás to překvapí, třeba to již naopak víte, ale mekkou naturistů je právě Evropa.

V mnoha evropských zemích je totiž nahota uvnitř lázní spíše pravidlem než výjimkou. Když se v nich pohybujete, můžete být samozřejmě oblečeni v županu nebo alespoň zamotáni do ručníku. Pod nimi už byste však neměli nic mít. Některé si pak bez oblečení užijete doslova od vchodu. A určitě se nemusíte ničeho obávat – naturistická pravidla známá i z tuzemských wellness center v těchto zařízeních už asi nikoho nepřekvapí – nahota je totiž doslova základem správného saunování.

Do kterých 5 nejlepších termálních lázní v Evropě si rozhodně plavky nebalte?

Lázně Friedrichsbad v německém Baden-Badenu

Lázně Friedrichsbad fungují od roku 1877 a nacházejí se necelých 85 kilometrů od Stuttgartu. Místní termální voda pramení na svazích Florentinerbergu a na povrchu dosahuje teploty v rozmezí 56–68 °C. Díky extrémně vysoké koncentraci minerálů tak dokáže regenerovat a stimulovat doslova celé tělo. Lázně Friedrichsbad jsou kompletně nudistické, takže si všichni návštěvníci mohou užít na 17 různých koupelí a mnoho dalších regeneračních procedur bez jakéhokoliv zakrytí těla. Do lázní mají přístup pouze osoby starší 14 let. A pokud patříte mezi stydlivější, můžete si do nich vyrazit odpočinout v pondělí nebo ve čtvrtek, kdy lázně nabízejí oddělené prostory pro muže a pro ženy. V ostatní dny jsou prostory přístupné bez omezení pro všechny.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Léčebné lázně Thermes de Spa v belgickém Spa

Město, ve kterém se zrodilo lázeňství – právě tím je belgické Spa, které se nachází v srdci Arden. Lázně Thermes des Spa tvoří nádherný komplex o rozloze 800 m2. Pro nudisty jsou v případě těchto lázní vyčleněny speciální a od ostatním plně oddělené prostory, kde je zakázáno nosit plavky a můžete se v nich pohybovat s naprostou volností. Kromě tradičních balneologických procedur a hydroterapií si v naturistických prostorách můžete užít i panoramatickou saunu ze dřeva, horkou parní lázeň s teplotou dosahující až 45 °C a 75% vlhkosti. Samozřejmostí jsou pak i vířivky, horké a studené lázně či speciální lázně na nohy. Celý areál je přístupný od 16 let a naturistická část je společná pro muže i ženy.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Badeparadies Schwarzwald v německém Titisee-Neustadt

Lázeňský komplex Badeparadies Schwarzwald se nachází ve městě Titisee-Neustadt, které je asi 140 kilometrů daleko od Stuttgartu. Jedná se o obrovský areál o rozloze 60 000 m2, který nabízí 18 bazénů pro děti i dospělé, 23 skluzavek, 12 tematických designových saun a mnoho dalšího. Pro nudisty je v komplexu vyčleněna část nazvaná Palais Vital o rozloze 6 000 m2, která je přístupná od 16 let. Právě v ní lze nalézt všechny sauny, 6 bazénů s minerální vodou, tři terasy a prostory nazvané Venus Sky Lounge, do nichž mají po celý rok přístup pouze ženy. Ve všech ostatních prostorech, do kterých mají přístup i děti, je pak již obléknutí do plavek vyžadováno.

©Badeparadies Schwarzwald ©Badeparadies Schwarzwald

Lázně Rogner Bad Blumau Spa ve Štýrsku

Městečko Bad Blumau leží v kopcovité krajině plné luk uprostřed rakouského regionu Štýrsko. Právě v něm se nachází rozsáhlý lázeňský komplex s ubytováním, 14 různými bazény a dvěma termálními prameny, z nichž jednomu se říká „Vulkania“. Kromě bazénů, sauny či solné jeskyně si zde můžete užít i nejrůznější lázeňské procedury, masáže a zkrášlující terapie. V lázních je jako nejvyšší hodnota vyznáváno ticho, počet návštěvníků je proto významně omezen a je třeba si svůj odpočinek dopředu zarezervovat. Pro nudisty jsou pak v lázních vyčleněny pouze prostory saun a přilehlého okolí, takže jsou ideální především pro milovníky suchého tepla.

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Thermae Boetfort v Belgii

Toto wellness centrum najdete ve 400 let starém zámku v belgickém městě s krkolomným názvem Steenokkerzeel. Je rozděleno na dvě samostatné části nazvané Curia a Moenia. Zatímco v první z nich si užijete tradiční wellness procedury v plavkách, v té druhé najdou oázu klidu naopak právě vyznavači volnosti a nahoty. Zakoupením vstupného získáte přístup do obou částí, které se pyšní devíti unikátními saunami, termálními bazény, vířivkami, koupelemi či terasami. Bez plavek se tak můžete zrelaxovat v bazénu vybudovaném v bývalém vinném sklepě. Do lázní mají s písemným souhlasem rodičů přístup již děti od 6 let, což znamená, že jsou ideálním místem pro rodiny, které vyznávají naturismus společně.

Thermae Boetfort Thermae Boetfort

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více