Startuje 14. ročník Velké ceny cestovního ruchu

Chcete poměřit svoji kreativitu s konkurencí? Nechat si odborně posoudit své marketingové aktivity? Nebo „jen“ upozornit veřejnost na svůj výjimečný produkt či projekt? K tomu všemu můžete využít prestižní soutěž Velká cena cestovního ruchu. Její 14. ročník byl zahájen před pár dny, své projekty můžete do celkem pěti kategorií přihlašovat do konce listopadu. Vyhlašovateli soutěže jsou tradičně komunikační agentura COT group a společnost Veletrhy Brno. 

i width=

I ve svém 14. ročníku vychází soutěž z tradičního schématu, zároveň ale organizátoři operativně zareagovali na letošní nestandardní situaci v cestovním ruchu a přistoupili k úpravě soutěžních kategorií. V tomto ročníku mohou komerční společnosti, krajské úřady, města, obce, organizace destinačního managementu, zahraniční turistické centrály i další subjekty přihlašovat své projekty do následujících pěti soutěžních kategorií: 

Nejlepší jednotná kampaň

Nejlepší turistický produkt

Nejlepší e-projekt (web, mobilní aplikace, technologie)

Startup roku v segmentu cestovního ruchu

Restart v cestovním ruchu v koronavirové době

 

Posledně jmenovanou kategorií organizátoři reagují na aktuální vývoj v cestovním ruchu. „Rádi bychom tímto způsobem upozornili na společnost či instituci z kteréhokoli segmentu cestovního ruchu, která se úspěšně vypořádala s nástrahami koronavirové krize a může být v tomto směru inspirací pro ostatní,“ uvádí jednatelka COT group Eva Frindtová

Příjem přihlášek do všech výše uvedených kategorií probíhá do 30. listopadu 2020 prostřednictvím odkazu na webu soutěže (www.icot.cz/vccr), na kterém najdete i detailní pravidla. Soutěžní projekty bude stejně jako v minulých letech hodnotit odborná porota složená ze zástupců pořádajících společností, odborníků na marketing, grafiku či destinační management, představitelů akademické obce či profesních svazů. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na první den veletrhů Go a Regiontour v Brně, tedy na čtvrtek 14. ledna 2021. 

V reakci na aktuální dění se organizátoři rozhodli nevyhlásit v tomto ročníku Velké ceny cestovního ruchu dosud tradiční kategorii Cestovní kancelář roku. „Vzhledem k nestandardnímu průběhu letošní letní outgoingové sezony by hodnocení cestovních kanceláří nebylo z hlediska veřejnosti zcela objektivní,“ vysvětluje Eva Frindtová a dodává, že kategorie se do soutěže vrátí, jakmile se situace ve výjezdovém cestovním ruchu stabilizuje. 

Potřebujete více informací?
Rád vám je poskytne Zdeněk Novák, Marketing Director COT Group. Pište na zdenek.novak@cot.cz

 

 

 

 

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více