Španělsko žádá lepší koordinaci evropské turistiky

Španělská vláda vložila do podpory turistického sektoru od začátku pandemie koronaviru více jak 25 miliard eur na ochranu cestovních kanceláří a společností, a to včetně zaměstnanců v cestovním ruchu. Nyní země navrhla nastavení jednotných pravidel pro volný pohyb občanů EU do míst, kde je nákaza koronavirem velmi nízká.

Nyní země navrhla nastavení jednotných pravidel pro volný pohyb občanů EU do míst, kde je nákaza koronavirem velmi nízká

Španělská ministryně průmyslu, obchodu a cestovního ruchu Reyes Maroto se zúčastnila schůze odpovědných zástupců za cestovní ruch členských států EU, na které navrhla, aby byla aplikována konkrétní kritéria pro volný pohyb osob, který by nahradil národní princip. Ten totiž omezuje volný pohyb turistů a aplikuje toto omezení na celý stát.

Ministryně zdůraznila potřebu stanovit společná kritéria pro posuzování rizikových zón a koordinovat opatření pro kontrolu výjezdu a příjezdu turistů, včetně vzájemně uznávaných testů. Ve svém návrhu usiluje o eliminaci opatření jako jsou karanténa a omezení cestování.

Na schůzi evropských reprezentantů svolané během německého předsednictví Rady EU za účelem analýzy dopadu pandemie na cestovní ruch se španělská ministryně zasazovala o potřebu rychlého plánu na záchranu turistického sektoru.

Tento plán by měl zahrnovat speciální podporu pro cestovní ruch, s kterou je počítáno v novém rozpočtu EU v podobě Evropského fondu cestovních garancí, tak aby zajistil finanční likviditu v oblasti turistiky a letecké dopravy.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více