Španělsko žádá lepší koordinaci evropské turistiky

Španělská vláda vložila do podpory turistického sektoru od začátku pandemie koronaviru více jak 25 miliard eur na ochranu cestovních kanceláří a společností, a to včetně zaměstnanců v cestovním ruchu. Nyní země navrhla nastavení jednotných pravidel pro volný pohyb občanů EU do míst, kde je nákaza koronavirem velmi nízká.

Nyní země navrhla nastavení jednotných pravidel pro volný pohyb občanů EU do míst, kde je nákaza koronavirem velmi nízká

Španělská ministryně průmyslu, obchodu a cestovního ruchu Reyes Maroto se zúčastnila schůze odpovědných zástupců za cestovní ruch členských států EU, na které navrhla, aby byla aplikována konkrétní kritéria pro volný pohyb osob, který by nahradil národní princip. Ten totiž omezuje volný pohyb turistů a aplikuje toto omezení na celý stát.

Ministryně zdůraznila potřebu stanovit společná kritéria pro posuzování rizikových zón a koordinovat opatření pro kontrolu výjezdu a příjezdu turistů, včetně vzájemně uznávaných testů. Ve svém návrhu usiluje o eliminaci opatření jako jsou karanténa a omezení cestování.

Na schůzi evropských reprezentantů svolané během německého předsednictví Rady EU za účelem analýzy dopadu pandemie na cestovní ruch se španělská ministryně zasazovala o potřebu rychlého plánu na záchranu turistického sektoru.

Tento plán by měl zahrnovat speciální podporu pro cestovní ruch, s kterou je počítáno v novém rozpočtu EU v podobě Evropského fondu cestovních garancí, tak aby zajistil finanční likviditu v oblasti turistiky a letecké dopravy.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Letiště Praha

Aegean Airlines začaly létat do Heráklionu

Pro cesty na řecký ostrov Kréta lze od včerejška využít pravidelného spojení letecké společnosti Aegean Airlines. Linku z Letiště Václava Havla Praha do Heráklionu bude tento dopravce obsluhovat dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a sobotu. V plánu je...

Číst více
Foto: -pmu-

Německo se otevírá turistům. Přivést je mají nové kampaně

Turisté v Německu mohou již ve všech spolkových zemích opět využívat hotely, penziony či kempy, který byly kvůli pandemii nemoci covid-19 uzavřeny. V jako poslední ze spolkových zemí se v pondělí otevřely turistům hotely v Sasku. Zájem o cesty do...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsku už svítí oranžová

Nejoblíbenější letní destinace českých turistů byla nově na semaforu Ministerstva zahraničních věcí ČR zařazena mezi země se středním rizikem nákazy covid-19 (oranžová barva). Turistům vracejícím se z Chorvatska se tak zjednoduší podmínky.

Číst více