Španělsko žádá lepší koordinaci evropské turistiky

Španělská vláda vložila do podpory turistického sektoru od začátku pandemie koronaviru více jak 25 miliard eur na ochranu cestovních kanceláří a společností, a to včetně zaměstnanců v cestovním ruchu. Nyní země navrhla nastavení jednotných pravidel pro volný pohyb občanů EU do míst, kde je nákaza koronavirem velmi nízká.

Nyní země navrhla nastavení jednotných pravidel pro volný pohyb občanů EU do míst, kde je nákaza koronavirem velmi nízká

Španělská ministryně průmyslu, obchodu a cestovního ruchu Reyes Maroto se zúčastnila schůze odpovědných zástupců za cestovní ruch členských států EU, na které navrhla, aby byla aplikována konkrétní kritéria pro volný pohyb osob, který by nahradil národní princip. Ten totiž omezuje volný pohyb turistů a aplikuje toto omezení na celý stát.

Ministryně zdůraznila potřebu stanovit společná kritéria pro posuzování rizikových zón a koordinovat opatření pro kontrolu výjezdu a příjezdu turistů, včetně vzájemně uznávaných testů. Ve svém návrhu usiluje o eliminaci opatření jako jsou karanténa a omezení cestování.

Na schůzi evropských reprezentantů svolané během německého předsednictví Rady EU za účelem analýzy dopadu pandemie na cestovní ruch se španělská ministryně zasazovala o potřebu rychlého plánu na záchranu turistického sektoru.

Tento plán by měl zahrnovat speciální podporu pro cestovní ruch, s kterou je počítáno v novém rozpočtu EU v podobě Evropského fondu cestovních garancí, tak aby zajistil finanční likviditu v oblasti turistiky a letecké dopravy.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

Za Jánošíkem na e-biku

Zbývající zářijové víkendy jsou jako stvořené k prodloužení léta. Přemýšlíte-li, jak volné dny využít, nemusíte se omezovat jen na české luhy a háje – vyrazit můžete i k našim východním sousedům. V tomto a následujících dvou článcích vám přineseme pár tipů...

Číst více