Španělsko prodlouží platnost papírových vstupních formulářů

Vzhledem k určitým nejasnostem ohledně on-line vyplnění vstupního formuláře při cestě do Španělska, a především k problémům s přijetím QR kódů, se španělská centrála pro cestovní ruch obrátila na španělské ministerstvo zdravotnictví, aby se tato záležitost společně koordinovala. Ministerstvo se na základě jejích doporučení rozhodlo prodloužit použití zmíněného formuláře v papírové formě i po 31. červenci.

Ministerstvo se na základě jejích doporučení rozhodlo prodloužit použití zmíněného formuláře v papírové formě i po 31. červenci

V nejbližších dnech ministerstvo schválí a oficiálně vydá své rozhodnutí ve španělském Věstníku zákonů s platností od 30. července 2020.

I nadále trvá nutnost uvést ve formuláři číslo sedadla v letadle. Nicméně jeho neuvedení, na rozdíl od předchozího znemožnění pokračovat ve vyplňování, nebude překážkou pro dokončení vyplnění formuláře online způsobem. Žadatel však neobdrží QR kód, dokud tento údaj nevyplní. Formulář vyplněný online způsobem, ale bez čísla sedadla, je však možné dokončit na letišti nebo až v letadle před odletem.

V brzké době budou na španělských letištích skenery, které budou schopné načíst papírové formuláře.

Cílem on-linového vyplnění vstupního formuláře a QR kódu je zajistit, aby se na letištích při příletu neshromažďovali pasažéři, netvořily se shluky lidí a fronty a zlepšily se podmínky odbavení.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více