Španělsko prodlouží platnost papírových vstupních formulářů

Vzhledem k určitým nejasnostem ohledně on-line vyplnění vstupního formuláře při cestě do Španělska, a především k problémům s přijetím QR kódů, se španělská centrála pro cestovní ruch obrátila na španělské ministerstvo zdravotnictví, aby se tato záležitost společně koordinovala. Ministerstvo se na základě jejích doporučení rozhodlo prodloužit použití zmíněného formuláře v papírové formě i po 31. červenci.

Ministerstvo se na základě jejích doporučení rozhodlo prodloužit použití zmíněného formuláře v papírové formě i po 31. červenci

V nejbližších dnech ministerstvo schválí a oficiálně vydá své rozhodnutí ve španělském Věstníku zákonů s platností od 30. července 2020.

I nadále trvá nutnost uvést ve formuláři číslo sedadla v letadle. Nicméně jeho neuvedení, na rozdíl od předchozího znemožnění pokračovat ve vyplňování, nebude překážkou pro dokončení vyplnění formuláře online způsobem. Žadatel však neobdrží QR kód, dokud tento údaj nevyplní. Formulář vyplněný online způsobem, ale bez čísla sedadla, je však možné dokončit na letišti nebo až v letadle před odletem.

V brzké době budou na španělských letištích skenery, které budou schopné načíst papírové formuláře.

Cílem on-linového vyplnění vstupního formuláře a QR kódu je zajistit, aby se na letištích při příletu neshromažďovali pasažéři, netvořily se shluky lidí a fronty a zlepšily se podmínky odbavení.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Do Thajska už bez karantény!

Thajsko udělalo na začátku zimní turistické sezony další významný krok k obnově cestovního ruchu. Od 1. listopadu umožní zahraničním turistům ze 46 zemí včetně Česka návštěvu země bez nutnosti karantény. Musí se ovšem prokázat certifikátem o dokončeném očkování,...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Na křídlech Vuelingu od prosince do Amsterodamu

Letecká společnost Vueling zavede od 3. prosince tohoto roku pravidelné spojení mezi Prahou a nizozemským Amsterodamem. Dopravce nabídne lety čtyřikrát týdně, a to vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli. V tiskové zprávě o tom včera informovalo Letiště Praha.

Číst více
Foto: Smartwings

Smartwings zpět na lince do Dubaje. Létat budou denně

Letecká společnost Smartwings včera obnovila přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den letadlem Boeing 737 MAX.

Číst více