Španělská kancelář pro cestovní ruch ve Vídni s novou ředitelkou

V polovině září dochází k výměně vedení vídeňského zastoupení španělské turistické centrály, které je odpovědné i za aktivity na českém a slovenském trhu. Novou ředitelkou se 16. září stane paní Rocío Martín, která ve funkci po pěti letech střídá Teresu Ortiz.

Teresa Ortiz

Dosavadní ředitelka Španělské kanceláře pro cestovní ruch ve Vídni a Rada pro cestovní ruch pro Českou republiku, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko a Slovinsko, Teresa Ortiz, se s tuzemskými obchodními partnery rozloučila těmito slovy: „Vážení přátelé! Od chvíle, kdy jsem v září 2015 nastoupila do funkce ředitelky kanceláře pro cestovní ruch Španělska, se odehrálo na poli cestovního ruchu mnoho věcí. Je to svět, který je sám o sobě vzrušující. Většina událostí byla pozitivních, ale některé nikoliv, a to především ty, které jsou spojené s pandemií, která vypukla v březnu tohoto roku. Tato událost změnila náš pohled na cestovní ruch. Nechci se však věnovat tomuto tak složitému problému, nýbrž v souvislosti s ukončením mé mise chci poděkovat všem, kteří přispěli svým nadšením k propagaci Španělska. Ráda bych využila této příležitosti a popřála vám co nejvíce úspěchů a dobrých rozhodnutí v těchto těžkých časech.“

Rocío Martín

Novou ředitelkou vídeňského zastoupení se stává paní Rocío Martín. Vystudovala práva a politologii na univerzitě v Madridu. Od roku 2014 pracovala na různých pozicích ve státní správě.  V posledních dvou letech zastávala pozici zástupce vedoucí oddělení španělské agentury pro cestovní ruch Turespaña pro oblast strategie a služeb. „Cítím se velmi poctěna jmenováním do funkce Rady pro cestovní ruch pro Českou republiku, a doufám, že budu moci realizovat na českém trhu akce, které pomohou prohloubit poznání španělských destinací a učiní je pro  české zákazníky ještě více atraktivní. Věřím, že v této chvíli, tak obtížné pro cestovní ruch, budeme moci společně pracovat na jeho oživení,“ uvedla Rocío Martín.

Foto: Turespaña

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více