×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

SkyUp začala nabízet letenky z Brna do Kyjeva

Ukrajinská letecká společnost SkyUp začala prodávat letenky z Brna do Kyjeva. Přímé spojení plánuje spustit od 25. dubna. Napsal to server Zdopravy.cz. Podle rezervačního systému na stránkách společnosti vyjde od poloviny května zpáteční letenka na 71 dolarů (v přepočtu asi 1 530 korun). Společnost získala povolení také pro linku z Kyjeva do Ostravy, tam ale zatím letenky nenabízí.

Ukrajinská letecká společnost SkyUp začala prodávat letenky z Brna do Kyjeva

Linka bude v provozu dvakrát týdně, a to ve čtvrtek a v neděli. Pro brněnské letiště by šlo o vítanou vzpruhu, jelikož tam nyní nelétají žádné pravidelné linky. Na jaře se tam má vrátit irský Ryanair s linkou do Londýna. „Vedení Letiště Brno jedná o nové pravidelné lince na Ukrajinu i společně s městem a krajem již delší dobu. Pevně věříme, že se nám brzy podaří vše dotáhnout do úspěšného konce. Povolení letů a nyní nalistování letenek do rezervačního systému jsou samozřejmě důležité dílčí kroky,“ řekl mediální zástupce brněnského letiště Jakub Splavec.

Uvedl, že faktický začátek linky závisí na aktuální situaci kolem koronavirové pandemie. „Věříme ale, že společně s restartem pravidelné linky do Londýna to bude skvělý začátek do lepších měsíců, než byly ty v roce 2020,“ dodal Splavec.

Předseda představenstva Letiště Brno Milan Kratina už loni v září zmínil Ukrajinu jako jednu z destinací, o nichž jednají. Mezi další by podle něj mohly patří Severní Porýní-Vestfálsko v Německu, centrální Francie či Británie.

SkyUp v současnosti do Česka nelétá, před koronavirovou krizí nabízela spojení z Prahy do Kyjeva a Lvova. Toto spojení chce obnovit v březnu, od května chce začít z Prahy létat ještě do ukrajinského Záporoží.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Vysočina West: Pelhřimovsko má nově destinační společnost

Turistickou nabídku Pelhřimovska začíná propagovat nová organizace destinačního managementu Vysočina West. Ve spolku mají zastoupení čtyři největší města regionu i podnikatelé v cestovním ruchu. Novinářům to řekl předseda představenstva Martin Ecler, který je zároveň ředitelem městské organizace...

Číst více
Foto: CCRJM

Jižní Morava díky influencerům oslovila půl milionu lidí

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava vsadila v loňském roce na spolupráci s cestovatelským portálem Worldee. V rámci kampaně „Nestůj, cestuj“ pozvala na jih Moravy trojici influencerů a nabídla jim prezentaci zaměřenou na příběhy lidí, kteří tvoří jedinečnost tohoto...

Číst více