SkyUp začala nabízet letenky z Brna do Kyjeva

Ukrajinská letecká společnost SkyUp začala prodávat letenky z Brna do Kyjeva. Přímé spojení plánuje spustit od 25. dubna. Napsal to server Zdopravy.cz. Podle rezervačního systému na stránkách společnosti vyjde od poloviny května zpáteční letenka na 71 dolarů (v přepočtu asi 1 530 korun). Společnost získala povolení také pro linku z Kyjeva do Ostravy, tam ale zatím letenky nenabízí.

Ukrajinská letecká společnost SkyUp začala prodávat letenky z Brna do Kyjeva

Linka bude v provozu dvakrát týdně, a to ve čtvrtek a v neděli. Pro brněnské letiště by šlo o vítanou vzpruhu, jelikož tam nyní nelétají žádné pravidelné linky. Na jaře se tam má vrátit irský Ryanair s linkou do Londýna. „Vedení Letiště Brno jedná o nové pravidelné lince na Ukrajinu i společně s městem a krajem již delší dobu. Pevně věříme, že se nám brzy podaří vše dotáhnout do úspěšného konce. Povolení letů a nyní nalistování letenek do rezervačního systému jsou samozřejmě důležité dílčí kroky,“ řekl mediální zástupce brněnského letiště Jakub Splavec.

Uvedl, že faktický začátek linky závisí na aktuální situaci kolem koronavirové pandemie. „Věříme ale, že společně s restartem pravidelné linky do Londýna to bude skvělý začátek do lepších měsíců, než byly ty v roce 2020,“ dodal Splavec.

Předseda představenstva Letiště Brno Milan Kratina už loni v září zmínil Ukrajinu jako jednu z destinací, o nichž jednají. Mezi další by podle něj mohly patří Severní Porýní-Vestfálsko v Německu, centrální Francie či Británie.

SkyUp v současnosti do Česka nelétá, před koronavirovou krizí nabízela spojení z Prahy do Kyjeva a Lvova. Toto spojení chce obnovit v březnu, od května chce začít z Prahy létat ještě do ukrajinského Záporoží.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Jakou budoucnost plánují politici cestovnímu ruchu, hotelnictví a gastronomii?

Rozhodujete se, komu v nadcházejících parlamentních volbách dát svůj hlas, i podle toho, jakou budoucnost plánují jednotlivé strany pro obor, který vás živí? Pomoci vám může anketa, kterou mezi lídry politických stran a uskupení provedla Asociace hotelů a restaurací...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turistické vouchery Prahy letos využilo 76 000 lidí

Vouchery, které jsou pilířem turistické kampaně V Praze jako doma, letos dosud využilo 76 tisíc lidí. V loňském roce jich bylo o tři tisíce méně, celkem se tak do programu zapojilo téměř 150 tisíc návštěvníků hlavního města. Město nyní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Vysočina: Kraj rybníků, lesů a kouzelných zákoutí

Dělí Moravu od Čech, charakterizuje ji zvlněné krajina s nespočtem do dálky se táhnoucích kopců, smaragdových lesů, prostorných luk a pastvin. Zkrátka romantika, kam jen oko dohlédne, přesně taková je Vysočina. Inspirativní, přesto klidná, drsná i malebná. Rybníky...

Číst více