
Královské město Litoměřice okouzluje nejen cennými historickými památkami a příjemnou atmosférou, ale není tu nouze ani o kulturní akce.
S otevřením Hradu Litoměřice počátkem roku 2011 přibyly nové zajímavé události. Celkem třikrát za uplynulý rok se zde konaly oblíbené pohádkové prohlídky pro děti i dospělé s oživlými pohádkovými bytostmi. Na hradě začala tradice řízených degustací, tedy ochutnávek vína vedených zkušeným vinařem či sommelierem.
Degustace jsou ve městě považovány za příjemnou formu posezení u vína s přáteli, kde je navíc možnost něco se o lahodném moku dozvědět. V listopadu proběhl Svatomartinský den, v prosinci do degustační místnosti zavítalo prestižní Turné Krále vín. V kongresovém sálu hradu se odehrála první svatba a nepočítaně různých jednání. Nezapomeňme ani na výstavy, které obsadily foyer. Na nádvoří i do interiérů zavítaly rovněž jarmarky. První z nich se konal v srpnu, druhý v poslední adventní neděli. Ve zdech hradu je a bude tedy rozhodně rušno. Zastavte se u nás někdy při svých toulkách Českou republikou.
C
entrum cestovního ruchu Litoměřice, p. o.
Hrad Litoměřice,
Tyršovo náměstí 68
www.gotickyhrad.cz


