Rovnováha mezi prací a volným časem, to je Dominikánská republika

Dominikánská republika je jednou z nejvyhledávanějších destinací, která spojuje podnikání s poznáním a radovánkami.

Různorodá krajina této země od moře přes hory, údolí, duny až po nekonečné, bílé písčité pláže nabízí ideální podmínky pro sektor MICE a zároveň i odpočinek pro zúčastněné. Široká škála možností ubytování, moderní doprava i infrastruktura či zasedací místnosti a pracovní prostory jsou jako stvořené pro jednání, teambuildingy či firemní akce. Množství různorodých atrakcí a míst, které můžete po dobře odvedené práci navštívit, dělá z vaši služební cesty něco výjimečného. Partneři a kolegové na tento event jen tak nezapomenou. Vysoký počet návštěvníků, v současnosti více než šest milionů ročně, odráží úsilí země neustále zlepšovat všechny aspekty – od ubytování přes firemní prostory po dálnice, zábavu a také uchování historické a kulturní stránky.

Když k tomu připočítáme osm mezinárodních letišť, tak se Dominikánská republika stává jednou z nejdostupnějších destinací v Karibiku. Hotelová struktura se s více než 80 000 pokoji a vysokou úrovní služeb, ať už při soukromých, nebo služebních cestách, stává během výběru číslem jedna.

Pro velké firemní akce je zajisté stále nejlepší volbou Punta Cana, kde je největší počet all-inclusive hotelů sídlících u moře, stejně jako největší kongresová centra v zemi. Hlavní město Santo Domingo však nezůstává pozadu. Ono první město v Americe se svým koloniálním centrem je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Může se chlubit mnoha historickými zastávkami a je rovněž domovem hlavních mezinárodních hotelových řetězců s kasiny. Díky propojení služební cesty s tímto městem kultury, kde na vás dýchá historie na každém kroku, můžete také poznat kousek z nočního života a gastronomie. A že je o co stát. Santo Domingo se už po několikáté v řadě stalo gastronomickým centrem, a získalo tak v tomto odvětví mezinárodní ocenění.

Mezi Santo Domingo a Punta Cana lákají organizátory malých a středních eventů luxusní ubytování a golfová hřiště, která se nacházejí v oblasti La Romana. Spolu s působivými plážemi poblíž Bayahibe, národním parkem v blízkosti pobřeží a rajskými ostrovy se rázem ze služební cesty stane oáza klidu a odpočinku. Na severu země je vynikající volbou Puerto Plata. Hodí se pro středně velké meetingy doplněné itinerářem plným outdoorového adrenalinu a kultury pro teambuilding. Naopak butikové hotely v Samaná, ráj skrytých pláží a hor, spolu s místy ideálními pro pozorování volně žijících živočichů či velryb (leden až březen) jsou perfektním útočištěm pro malé obchodní cesty.

K pomoci vám budou rovněž místní zkušení koordinátoři, kteří se nacházejí ve výše zmíněných oblastech. A tak na jedno telefonické zavolání vytvoříte nezapomenutelné zážitky plné mimopracovních aktivit v různorodém prostředí ráje na zemi, v Dominikánské republice. A navíc se budete moci za každých okolností spolehnout na podporu, koordinaci, bezpečnou přepravu či vícejazyčné průvodce pro celou vaši skupinu.

Mezi jednotlivými meetingy si můžete odpočinout na pláži, zahrát si golf na jednom z 26 golfových hřišť, užít si pěších túr, zip-lines a adrenalinových sportů nebo se vydat na exkurzi po kávových a kakaových plantážích. A na zakončení dne není nic lepšího než se ochladit v blankytných lagunách nebo si jen tak zašnorchlovat při korálových útesech a ve ztroskotaných lodích. Na večer pak bude lákadlem dominikánská kuchyně spolu s tradičními koktejly nebo lahodným rumem. A že celou zemí zní rytmy merengue a batchata, ani se nenadějete a budete vtaženi do opravdové dominikánské zábavy.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli část destinace, brzy si všimnete, že udržení rovnováhy mezi prací a volným časem je součástí dominikánské kultury. Jediné, co musíte udělat vy, je, vybrat si jedno z magických zákoutí této země.

Foto: NTÚDR

 

 

Nejnovější články z rubriky MICE

Foto: Shutterstock.com

Praha si i v době krize polepšila v konkurenci kongresových destinací

Slovinský magazín Kongres letos už podesáté hodnotil mezinárodní kongresové destinace na základě setu 75 odlišných kritérií. Praha v letošním roce získala 4,68 bodu z 5 možných, a obhájila tak své prvenství v regionu tzv. Nové Evropy. V celkovém žebříčku XL...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Co znamená volební výsledek pro cestovní ruch?

Pokud jste se při rozhodování o tom, komu ve volbách dát svůj hlas, řídili tím, co jednotlivé strany plánovaly v oblasti cestovního ruchu, máte zřejmě o budoucnosti oboru určitou představu. Jestliže jste ale volili podle jiných kritérií, projděte...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha dá v roce 2022 na podporu kongresů 20 milionů, stejně jako letos

Do podpory kongresového turismu vloží pražský magistrát v příštím roce 20 milionů korun, což je stejná částka, kterou měla Praha vyčleněnu pro letošní rok. Peníze budou určeny pro pořadatele kongresů rozdělených podle velikosti do dvou kategorií....

Číst více