
Dějištěm předposledního zastavení třetího ročníku Golf Travel Tour 2009 byl již tradičně Golf Resort Kaskáda. Do boje s nástrahami hřiště i vlastními handicapy se 9. září na kombinaci železné a dřevěné devítky pustilo 69 hráček a hráčů. Jak už je na turnajích této šňůry zvykem, odvezli si účastníci kromě pěkných zážitků i nové užitečné kontakty. A vítězové samozřejmě i zajímavé ceny.
Ukázkový bunker shot a skvělá práce fotografa |
Pravidelní účastníci Golf Travel Tour měli šanci hrát Kaskádu prakticky za každého počasí. Letos se mohli těšit z ještě letního počasí, díky kterému se tato „sportovně-společenská akce“, jak s oblibou o turnajích tohoto typu hovoří moderátor Michal „Mike“ Hrubý, nadmíru vyvedla. K pohodě účastníků přispělo i to, že oproti minulým ročníkům z Kaskády zmizely ony legendární metrové roughy. Ubylo ztracených míčů a hra se o něco zrychlila. Jednou z mála nástrah hřiště tak letos byly poměrně rychlé greeny. Jestliže obvyklá rychlost při amatérských turnajích bývá 5,5 – 8 stop, na Kaskádě se pohybovala kolem 9 stop. To nás ostatně inspirovalo k vložení soutěže o nejvíc ran zahraných putterem. Její vítěz se přiznal k 54 ranám. Jako obvykle byla připravena také golfová akademie se soutěží v puttování.
Čtyři z flightu a Mike |
Dobrá nálada – polovina úspěchu |
Ani v golfu na velikosti nezáleží |
Show must go on! |
Poslední letošní turnaj zařazený do Golf Travel Tour se odehraje 10. října v Karlových Varech. Tam by se také mělo rozhodnout o celkovém vítězi letošní túry. Reportáž z tradičního turnaje s novým názvem Spa Golf Cup 2009 přineseme v příštím vydání.
Text: Petr Manuel Ulrych
Foto: Aleš Funke
Výsledky Regiontour Golf Cup 2009
HCP 0 – 12
- Miroslav Holub
- Antonín Svoboda
- Stanislav Švandrlík
HCP 12,1 – 24
- Jaromír Klanica
- Drahoslav Jedlička
- Josef Truhlář
HCP 24,1 – 36
- Karel Rada ml.
- Jan Veselý
- Vít Šplíchal
HCP 37 – 54
- Petr Ulrych
- Martina Pomykalová
- Marie Kynclová
Nejlepší brutto
Miroslav Holub
Longest drive
Helena Ciglanská, Dalimil Remunda
Nearest to pin
Henrieta Martiničová, Karel Rada st.
Nejvíce ran putterem
Jiří Valášek
|
Vítězové kategorie HCP 0 – 12 – zleva Antonín Svoboda, Miroslav Holub a Stanislav Švandrlík |
Ukázkový bunker shot a skvělá práce fotografa
Čtyři z flightu a Mike
Dobrá nálada – polovina úspěchu
Ani v golfu na velikosti nezáleží
Show must go on!
