×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Řecko uvolnilo omezení pohybu, ostrovy otevře asi v půli června

Také Řekové včera mohli poprvé po šesti týdnech omezení volného pohybu poprvé jít ke kadeřníkovi, koupit si knihu či květiny, nadále by ale měli na veřejnosti dodržovat bezpečnou vzdálenost a v místech s větším počtem lidí nosit roušky. Restaurace a hotely budou otevřeny v červnu. 

Řecké ostrovy by se měly otevřít v polovině června

Vláda se uvolňováním snaží pomalu nastartovat ekonomiku, která je asi z jedné pětiny závislá na cestovním ruchu. Ten pandemie COVID-19 citelně poznamená, podle odhadu hotelové komory hrozí letos bankrot až 65 procentům řeckých hotelů. 

Hotely s celoročním provozem by se v Řecku měly otevřít 1. června, jak oznámil minulý týden premiér Kyriakos Mitsotakis. Ubytování pro turisty, která fungují jen v sezóně, by se mohla začít otevírat asi v polovině června, kdy se podle místních médií očekává i otevření řeckých ostrovů a zahájení pravidelné dopravy na ně. Přesný harmonogram by ale měla vláda teprve oznámit v příštích dnech.

Další zatím známý termín je 11. května, kdy se mají otevřít i větší obchody, s výjimkou nákupních center, která přivítají první zákazníky až začátkem června. Začátkem června se otevřou i restaurace a kavárny a také kina, divadla a sportoviště, ale jen s 60procentní návštěvností. Od 18. května budou moci Řekové cestovat i mimo svou domovskou provincii, ne však na řecké ostrovy.

Řecko podle vlády dnes přešlo z fáze „zůstaňte doma“ do fáze „zůstaňte bezpeční“. Tato jedenáctimilionová země byla dosud chválena experty, že šíření koronaviru zvládla relativně výrazně lépe než některé jiné evropské země. V zemi se dosud potvrdilo jen na 2 630 případů nákazy koronavirem a 145 nakažených zemřelo. Vláda ale varovala před nebezpečím nové vlny, pokud lidé nebudou dodržovat stanovená pravidla. „Nyní musíme být dvakrát tak opatrní,“ řekl premiér Kyriakos Mitsotakis.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Thajsko už nebude posílat očkované turisty do karantény

Thajsko od příštího měsíce obnoví bezkaranténní vízový program pro očkované turisty. Země, která je závislá na cestovním ruchu, se po zmírnění počtu nových případů nákazy koronavirem zaměřuje na hospodářské oživení. Zahraniční návštěvníci ze všech zemí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Při cestách do Švédska odpadne povinnost negativního testu

Švédská vláda včera oznámila, že cestující již nebudou muset před vstupem do země předložit negativní test na covid-19. Opatření zrušila navzdory vysokým počtům nově nakažených, poznamenala agentura Reuters. Finsko začne postupně uvolňovat restrikce od poloviny...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Zájem o Chorvatsko loni vzrostl o 77 procent

V roce 2021 zaznamenalo Chorvatsko 13,8 milionu příjezdů turistů a 84,1 milionu přenocování, tedy o 77 procent více příjezdů a o 55 procent více přenocování než ve stejném období roku 2020. Zahraniční turisté uskutečnili 71,9 milionu přenocování, zatímco domácí...

Číst více